فرصت ۱۱ روزه به نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۴ بهمن - ۱۳۹۹  
true
true
فرصت ۱۱ روزه به نامزدهای انتخابات فدراسیون فوتبال

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ در آخرین روز ثبت نام از نامزد‌های انتخابات فدراسیون فوتبال نامزد‌های پست ریاست، اعضای هیئت رئیسه و کارشناسان هیئت رئیسه پس از ثبت نام اینترنتی با حضور در فدراسیون فوتبال مدارک خود را تحویل دبیرخانه این فدراسیون می‌دهند.
تاکنون حیدر بهاروند سرپرست فعلی فدراسیون فوتبال، شهاب الدین عزیزی خادم عضو سابق هیئت رئیسه، علی کریمی پیشکسوت فوتبال، مصطفی آجرلو مدیرعامل سابق باشگاه‌های پاس و تراکتور و کیومرث هاشمی با حضور در فدراسیون فوتبال مدارک خود را تحویل دبیرخانه این فدراسیون دادند.

از حواشی امروز می‌توان به حضور یک روحانی برای ثبت نام در پست ریاست فدراسیون اشاره کرد.

مهدی مهدوی‌کیا، گزینه پیشنهادی علی کریمی برای سمت نایب رییس اول است که موجب شگفتی اهالی فوتبال شده و حالا حمایت‌ها از این دو اسطوره برای پیروزی در انتخابات دهم اسفند در میان طرفداران فوتبال بیش‌تر هم شده است.

با این حال، یکی از شرایط حضور در انتخابات، موجب نگرانی‌ها و گمانه‌زنی‌ رسانه‌ها در ارتباط با رد صلاحیت مهدوی‌کیا شده است. طبق اساسنامه و اطلاعیه انتخابات، تمام داوطلبان باید شخصا اصل مدارک خود را به این فدراسیون ارائه کنند.

آن طور که فدراسیون فوتبال می‌گوید، وکیل یا نماینده تام هم نمی‌تواند به جای نامزدهای انتخابات، امور اداری مربوط به نام‌نویسی نامزدها را انجام دهد. در نتیجه با توجه به حضور مهدوی‌کیا در آلمان، این نگرانی درباره او وجود دارد که تا پایان وقت اداری امروز (آخرین فرصت حضور در انتخابات) قادر به تکمیل به مدارک خود نشود.

اما آن طور که از اطلاعیه فدراسیون فوتبال مشخص است، بیستم دی آخرین مهلت ثبت نام اینترنتی در انتخابات است و پس از این کمیته بدوی به مدت هفت روز (۲۷ دی) فرصت دارد نسبت به نواقص موجود در مدارک داوطلبان به طور کتبی اطلاع رسانی کند و پس از این داوطلبان به مدت سه روز از ۲۹ دی تا پایان وقت اداری تا یکم بهمن فرصت دارند نواقص موجود در پرونده خود را برطرف کنند و پس از این کمیته بدوی برای آخرین بار بررسی مدارک را در دستور کار قرار می‌دهد و داوطلبانی که قادر به رفع ایرادها و کمبودهای پرونده نشوند، از ادامه فرآیند تایید صلاحیت کنار می‌روند.

در اطلاعیه این فدراسیون برای برگزاری انتخابات آمده است: «حداکثر ۷ روز پس از پایان مهلت ثبت نام (تا پایان روز ۹۹/۱۰/۲۷)، کمیته بدوی انتخابات باید به نامزدهایی که موفق به ارائه مدارک مورد نیاز نشده اند به صورت مکتوب اطلاع رسانی کند و۳ روز اداری دیگر برای تکمیل نقص مدارک (تا پایان وقت اداری ۹۹/۱۱/۱) به آن‌ها فرصت دهد. در صورت تکمیل نشدن مدارک در این مهلت نامزدی ایشان کان لم یکن تلقی می‌شود.»

به همین دلیل هم خیلی از داوطلبان که از روزهای گذشته فرآیند ثبت نام اینترنتی در انتخابات را انجام داده‌اند، به ساختمان این فدراسیون مراجعه نکردند و در ۱۰ روز آینده نسبت به تکمیل مدارک خود اقدام می‌کنند. در نتیجه مهدی مهدوی‌کیا از امروز تا یک بهمن مهلت دارد اصل مدارک خود را آماده کند و با اعلام کمیته برگزاری انتخابات و حضور در محل ساختمان این فدراسیون به دبیرخانه تحویل دهد.

برای پست اعضای هیئت رئیسه و کارشناس نیز اشخاص متعددی از جمله فریدون اصفهانیان، هدایت ممبینی، فرهاد حمیداوی، خداداد افشاریان، رضا درویش، احمد مددی و چندین نفر دیگر ثبت نام کردند.
کیومرث هاشمی، رئیس اسبق کمیته ملی المپیک برای ریاست فدراسیون فوتبال ثبت نام کرد. وی غلامرضا بهروان، علیرضا رحیمی و پریا شهریاری را به عنوان نواب رئیس خود پیشنهاد کرده است.
سعید آذری، علی فتح الله‌زاده، محمدحسین قریب و حبیب کاشانی از ثبت نام در انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال انصراف دادند.
ثبت نام تا پایان وقت اداری امروز بوده است.

true
true
false
true

false