فراخوان ارائه آثار رشتی‌دوزی در موزه کلاه‌فرنگی رشت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  پنج شنبه - ۱۱ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
فراخوان ارائه آثار رشتی‌دوزی در موزه کلاه‌فرنگی رشت

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ فرزاد رشیدی گفت : هنرمندان گیلانی که علاقمندند آثار فاخر رشتی‌دوزی خود را در موزه هنر‌های سنتی ، صنایع‌دستی و رشتی‌دوزی عمارت تاریخی کلاه‌فرنگی رشت به نمایش بگذارند، آثار فاخر خود را به دبیرخانه آثار در واحد توسعه و ترویج معاونت صنایع‌دستی گیلان واقع در ابتدای جاده رشت – تهران، روبه روی بیمارستان رسول اکرم تحویل دهند که پس از ارزیابی، آثار منتخب در این موزه به نمایش درخواهد آمد.

وی هدف از نمایش این آثار را آشنایی هرچه بیشتر مردم و گردشگران با محصولات و تاریخچه رشته رشتی‌دوزی ، در موزه تخصصی شهر رشت به عنوان شهر ملی رشتی‌دوزی عنوان کرد.

معاون صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی اداره کل صنایع دستی، میراٍث فرهنگی و گردشگری گیلان گفت : علاقه‌مندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۰۱۳۳۳۶۱۸۴۵۶ داخلی ۱۴۳ تماس حاصل نمایند.

فرزاد رشیدی با اشاره به هنر رشتی‌دوزی به عنوان یکی از هنر‌های اصیل گیلان افزود : برای معرفی شایسته هنر مهارت قلابدوزی رشت با عنوان رشتی دوزی در سطح ملی و بین‌المللی، این هنر سنتی سال ۹۰ با شماره ۲۳۵ در فهرست آثار ملی ناملموس کشور ثبت شد.

قدمت عمارت تاریخی کلاه فرهنگی واقع در بوستان محتشم رشت که برای ایجاد موزه هنر‌های سنتی، صنایع‌دستی و رشتی‌دوزی در نظر گرفته شده است، به دوره قاجار می‌رسد.

true
true
false
true

false