عاقلمنش: وجود بسته های تشویقی لازمه ارتقا و ایجاد انگیزه برای ورزشکاران مدال آور / زاهد: تولید ۳ هزار تن زباله در روز تنها ره آورد مسافرین نوروزی برای رشت / شیرزاد: توجه ویژه اداره ورزش و جوانان به محرومیتها در ورزش بانوان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۵ مرداد - ۱۳۹۹  
true
true
عاقلمنش: وجود بسته های تشویقی لازمه ارتقا و ایجاد انگیزه برای ورزشکاران مدال آور / زاهد: تولید ۳ هزار تن زباله در روز تنها ره آورد مسافرین نوروزی برای رشت / شیرزاد: توجه ویژه اداره ورزش و جوانان به محرومیتها در ورزش بانوان

پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد:  به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت، در ابتدای جلسه رییس کمیسیون فرهنگی با اشاره به روز فن آوری هسته ای و روز هنر با تجلیل از جایگاه شهید آوینی،رساندن پیام شهدا را بالاترین رسالت هنرمندان عنوان کرد و با تقدیر از زحمات ایت الله قربانی حضور شخصیت فرهنگی همچون ایت الله فلاحتی را فرصتی برای اشاعه فرهنگ غنی اسلامی در رشت دانست.

عاقلمنش با تقدیر از اقدامات مجموعه شهرداری در تعطیلات نوروز خواستار ارتقا سطح کیفی خدمات شهرداری در شأن شهر رشت شد.
وی با تاکید بر اینکه نمایشگاههای مناسبتی در این ایام بهترین بستر برای ارائه محصولات بومی و صنایع دستی رشت به گردشگران میباشد از فروش محصولات غیر بومی در این اماکن گلایه کرد. 

این عضو شورای پنجم با اشاره به عنوان شهر خلاق غذا که به علت تنوع غذایی به رشت اعطا شده برنامه ریزی و ساماندهی گاری های سیار در پیاده راه و ارائه غذاهای محلی به گردشگران را نمونه ای از استفاده از این بستر و تامین منفعت شهروندان دانست.
عاقلمنش با ذکر این موضوع که در حوزه ورزش رشت دارای ظرفیتهای انسانی قابل توجه ای است که باید از آنها حمایت لازم صورت گیرد وجود بسته های تشویقی را لازمه ارتقای ورزش قهرمانی در رشت دانست.
فرهام زاهد با نقد از نحوه و کیفیت برگزاری مراسمی همچون نمایشگاه نوروزی و برخی از اقدامات صورت گرفته در حوزه زیباسازی سیما و منظر شهر خواستار بکارگیری از نظر کارشناسان مجرب و الگو برداری از اقدامات روز دنیا در این حوزه شد.
عضو کمیسیون فرهنگی با اشاره به این موضوع که اتفاقاتی همچون چادرزدن مسافرین در سطح شهر که علت آن نبود امکانات و زیرساختهای گردشگری جهت اسکان مسافرین میباشد باعث تخریب وجه و منظر عمومی شهر میشود خواستار تمهیداتی از جمله ایجاد کمپ در مداخل ورودی شهر جهت اسکان مسافرین شد.
زاهد با ذکر این مورد که در طول تعطیلات نوروز روزی ۳ هزار تن زباله تنها ره آورد سیل گردشگران از شهر رشت بوده نبود برنامه ریزی صحیح و ایجاد زیر ساخت مناسب را علت محرومیت رشت از بهره برداری از این فرصت عظیم دانست.
وی با بیان این مطلب که کسب مدال بین المللی علی الخصوص در رقابتهای المپیک از سوی شهروندان رشت افتخاری بزرگ برای رشتوندان محسوب میشود بر لزوم تقدیر از قهرمانان رشتی تاکید کرد.
رمضانپور نیز با بیان این مورد که حمایت از ورزشکاران و تخصیص بودجه به عنوان جایزه کسب مدال در حوزه وظایف اداره ورزش و جوانان است جایگاه و دستاورد یک قهرمان المپیک را اجل از این حد کمک مالی دانست و با تاکید بر لزوم حمایت از ورزشکاران و مدال آوران شهر،رسالت شهرداری در حوزه ورزش را توجه و ارتقای ورزش محلات دانست.
شیرزاد نیز با تایید سخنان زاهد خواستار ارتقا سطح کیفی برنامه های مناسبتی شهرداری با محوریت اشائه و ارایه فرهنگ گیلانی و بومی شده و با نقد از وضعیت نابسامان گردشگران در سطح شهر بر لزوم ساماندهی آنها تاکید کرد.
سخنگوی شورای شهر با نقد از کیفیت برگزاری و موضوعی نمایشگاه نوروزی خواستار اختصاص غرفه به بانوان سرپرست خانوار که در زمینه تولیدات بومی فعالیت دارند شده و بر رفع نواقص آن در مناسبت های آینده شد.
نائب رییس کمیسیون فرهنگی با بیان این مطلب که در حوزه ورزش اداره ورزش و جوانان باید اقدامات حمایتی جامع تری جهت حمایت و ایجاد بستر برای فعالیت قهرمانان و مدال آوران انجام دهد با گلایه از فقدان امکانات برای ورزش بانوان خواستار توجه ویژه به این حوزه شد.
حجت جذب نیز با تایید این موضوع که باید برای میزبانی مسافرین با توجه به ظرفیتهای موجود برنامه ریزی مناسب انجام شود از نبود زیرساخت و امکانات لازم برای اسکان مسافرین در شهری توریستی همچون رشت گلایه کرد.
عضو شورای پنجم با مثال حرم فاطمه اخری و اماکنی همچون کلاه فرنگی رشت که آمادگی میزبانی از گردشگران را ندارد توجه به این حوزه و احیای این اماکن را لازمه بهره برداری اقتصادی و توسعه گردشگری در رشت دانست.
جذب با ذکر این مطلب که نوروز برای شهری با موقعیت رشت یکفرصت محسوب میشود آموزش شهروندی جهت توسعه گردشگری را راهکاری جهت استفاده از این حوزه دانست.
 

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false