. طرح شفاف سازی ساختاری و عملکردی مدیریت شهری بررسی شد/ شفافیت در عملکرد مدیریت شهری حق شهروندان است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۴ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
طرح شفاف سازی ساختاری و عملکردی مدیریت شهری بررسی شد/ شفافیت در عملکرد مدیریت شهری حق شهروندان است

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیل سداد؛ احمد رمضانپور در این جلسه بر شفاف سازی مشارکتی تاکید کرد و افزود: مردم به طور مستقیم و یا به کمک نمایندگان خود باید از تصمیم های مسئولان مطلع باشند و به اطلاعات سازمانی دسترسی داشته باشند .

وی تاکید کرد: از نتایج مهم شفاف سازی ارتقای کیفی تصمیمات متاخذه می باشد و می تواند اعضای حلقه تصمیم ساز را افزایش دهد.

این عضو شورا با اشاره به اینکه اکنون فساد سیستماتیک رسوخ کرده است افزود: امروز شاهد رانت و فساد به ویژه در قراردادها هستیم وشفاف سازی می تواند این فساد را چه فردی و چه گروهی کاهش دهد.

رمضانپور همچنین گفت: دسترسی به اطلاعات سازمانی حق مردم است و باید تصمیم ها و عملکردهای مدیریت شهری علنی باشد و این حق شهروندی است.

بهزاد ذاکری نیز پیرامون این طرح اظهار داشت: بزرگترین آسیب، عدم اعتماد مردم است که از شورا و مدیریت شهری فاصله گرفته اند و در شرایط اقتصادی فعلی گام بزرگی است و حداقل انتظار مردم است.

وی با اشاره به اینکه در برخی قراردادهای شهرداری شائبه وجود دارد افزود: این طرح باید زودتر به صحن شورا می آمد، عدم اطلاع مردم از قوانین مدیریت شهری موجب سودجویی و کسب درآمد برخی افراد شده است.

این عضو شورا در پایان تاکید کرد: به عنوان نمایندگان مردم باید کمک کنیم این طرح هرچه سریعتر مصوب و اجرایی شود و برای اجرای شرایط سخت افزاری نیز کمک کرده تا زودتر عملیاتی شود.

عاقل منش نیز با اشاره به رانت هایی که از درون شهرداری صورت می گیرد، اظهار داشت: عدم اطلاع درست به شهرداری و یا بی اطلاعی شهروندان موجب سواستفاده هایی می شود.

وی افزود: این طرح خوبی است و امیدواریم برای پیگیری و شفاف سازی آن اقدام گردد.

فرهام زاهد هم با اشاره به بررسی این طرح در سال گذشته ابراز امیدواری کرد که این طرح امسال رای بیاورد.

وی تاکید کرد: بودجه ما عمومی است و وظیفه ماست تا تمام اطلاعات شهرداری و عملکردی شفاف عمل گردد و این موجب سلامت در سیستم و اعتماد شهروندان می گردد.

این عضو شورا افزود: مهمتر از تصویب این طرح، پیگیری برای راه اندازی سیستم و هیاتی برای اجرایی کردن و حراست از آن است.

true
false
false
true

false