. ضرورت اجتماعی کردن مبارزه باموادمخدر
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
ضرورت اجتماعی کردن مبارزه باموادمخدر

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ میرشمس مومنی زاده ، فرماندار شهرستان رشت ، با اشاره به بحث اعتیاد به عنوان یکی از مهم ترین معضلات اجتماعی که منشا بسیاری ازاسیب های اجتماعی است تصریح کرد:
این معضل اجتماعی ، می تواند تهدیدی برای تمامی خانواده ها باشد و مرتبه و شان اجتماعی نشناخته و کسی نمی تواند ادعای مصونیت از این تهدید را در خانواده ی خود داشته باشد.

وی با اشاره به سیاست های دولت تدبیر و امید، وزارت کشور و ستاد مبارزه با مواد مخدر در این خصوص تاکید نمود: نباید این مبحث را منحصر به نهاد خاصی بدانیم، بلکه باید از تمام ظرفیت های موجود استفاده نموده و آن را همگانی کنیم تا گروه های مردمی و تشکل های غیردولتی مانند NGO ها و آحاد افراد جامعه در این مبارزه، فعالانه حضور پیدا کنند .

فرماندار شهرستان رشت همچنین فعالیت نهاد های خاصی چون کمیته امداد و بهزیستی را نیز به دلیل کثرت جامعه تحت پوشش، مراجعین و مددجویان ، در این مهم بسیار تاثیرگذار خواند و افزود: این گونه جوامع هدف ، برای جلوگیری از آسیب باید بیشتر مورد کنترل قرار بگیرند.

مومنی زاده بحث آموزش و لزوم ار تقای فرهنگ عمومی درباره ی این معضل خانمان سوزرا بسیار تاثیرگذار دانست و
با اشاره به کاهش سن مصرف کنندگان مواد مخدر، ضمن تاکید بر لزوم پیشگیری از تسری این معضل به نسل جوانان، نوجوانان و دانش آموزان ، افزود: باید افراد مبتلا را نیز ازطریق مراکز نگهداری یا خودمعرف ، حمایت نموده و به جامعه برگردانیم .

true
false
false
true

false