صنعت ساختمان در ایران یک صنعت وارداتی و بی هویت است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۴ مهر - ۱۳۹۸  
true
true
صنعت ساختمان در ایران یک صنعت وارداتی و بی هویت است

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ ناصر حاج محمدی با اشاره به اهمیت بناهای قدیمی در هویت شهری تصریح کرد: در کشورهایی چون آلمان و … معمولا تاریخ قدمت بنا بر روی بنا نصب شده و این نشان از اهمیت بناهای تاریخی دارد.

وی با تاکید بر ضرورت ایجاد شهر جدید برای بافت های جدید افزود: صنعت ساختمان در کشور ما یک صنعت وارداتی و بی هویت است. در ایران بافت معنی ندارد، همواره شاهد ساختمان های ناهمگون در کنار هم هستیم.

شهردار چهره شهرهای ایران را خسته کننده خواند و یادآور شد: مداخله در بافت درست مانند عمل جراحی است، همانگونه که کوچکترین اشتباه در جراحی یا سبب از بین رفتن عضو و یا سبب مرگ بیمار خواهیم شد مداخله نادرست در شهرها نیز زمینه فلج شدن و یا نابودی شهر را در پی خواهد داشت.

ناصر حاج محمدی با قدردانی از مصوبات درست و دقیق شورا در اجرای پروژه های توسعه ای بیان داشت: مداخله در شهر باید با دقت بالایی انجام پذیرد.

وی در پایان گفت: امروز یکی از مشکلات اساسی ما در حوزه بافت های تاریخی کم کاری دانشگاههاست، دانشگاهیان، متخصصین و صاحب نظران امر امروز باید بیش از دیگران در تغییر بافت های تاریخی ورود کنند.

گفتنی است این نشست در روز چهارشنبه نوزدهم تیر ماه به ریاست رضا رسولی نائب رئیس شورا و با حضور ناصر حاج محمدی شهردار رشت، متخصصین، دانشگاهیان و فعالان مدنی و دوست داران بافت و ابنیه تاریخی شهر رشت در تالار گفتگوی ساختمان تاریخی شهرداری رشت برگزار شد.

true
true
false
true

false