صدور پروانه ساختمان در آق قلا بروز شده است/احداث 11 مدرسه تا مهر پایان می یابد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  سه شنبه - ۱۹ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
صدور پروانه ساختمان در آق قلا بروز شده است/احداث ۱۱ مدرسه تا مهر پایان می یابد

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ هادی حق شناس شامگاه ۲۵ تیر در گفتگوی زنده با برنامه تیتر شبکه سراسری خبر که با حضور دکتر تابش رئیس بنیاد مسکن کشور برگزار شد، تصریح کرد: پرونده ۱۵ هزار واحد مسکونی تعمیری و احداثی به بانک ها معرفی شده اند که از این تعداد برای ۷ هزار پرونده عقد قرارداد صورت گرفته است.

وی افزود: عملیات آوربرداری برای ۱۵۳۳ واحد ، پی کنی برای ۲۶۰۰ واحد، فنداسیون برای ۱۱۰۰ واحد انجام شده و همچنین تعمیرات ۳ هزار واحد مسکونی به پایان رسیده است.

وی خاطر نشان کرد: برای خانه هایی که در حریم رودخانه ها بوده اند و به آنها اجازه ساخت داده نشده از محل زمین های دولتی ، زمین ارائه می شود و یا اگر مکانی را مد نظر داشته باشیم که مشکلی نداشته باشد برای آنها پروانه ساخت صادر خواهد شد.

استاندار گلستان یادآور شد: چنانچه مالکین واحد های تعمیری درخواست احداث داشته باشند، استقبال خواهیم کرد چرا که برای ما استحکام بنا از اهمیت بالایی برخوردار است.

حق شناس با اشاره به ۲۲ واحد آموزشی که در سیل آسیب دیده اند و نیازمند بازسازی هستند، گفت: عملیات احداث ۱۱ واحد ۳ کلاسه با حضور وزیر آموزش و پرورش کلنگ آن بر زمین خورد آغاز شده و تا مهر ماه به بهره برداری می رسد .

وی ادامه داد: همچنین ۱۱ مدرسه ۶ کلاسه نیز با همکاری دولت و خیرین در حال ساخت هستند که البته مهر ماه به بهره برداری نخواهند رسید اما تدابیر لازم برای امکان تحصیل دانش آموزان اندیشیده شده است.

استاندار گلستان با اشاره به خسارات وارده به زیر ساخت های استان، گفت: خسارت وارده به زیر ساخت ها ۱۸۰۰میلیارد تومان برآورد شد، که ۳۹۳ میلیارد تومان از سوی دولت به استان ارائه شد که تا کنون ۲۵۰ میلیارد تومان آن تخصیص یافته و بیشتر صرف لایروبی رودخانه ها و مرمت بخش های برش خورده جاده ها خواهد شد.

true
true
false
true

false