صدرنشینی ملوانان و تداوم ناکامی شهرداری آستارا
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۱۱ تیر - ۱۴۰۱  
true
true
صدرنشینی ملوانان و تداوم ناکامی شهرداری آستارا

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛  در جریان رقابتهای هفته یازدهم، تیم فوتبال ملوان با ۲ گلی که از ضربات سر بازیکنانش حاصل شد با نتیجه ۲ بر یک برابر خوشه طلایی ساوه به برتری رسید و تیم شهرداری آستارا نیز در شهرآورد شمال کشور در لیگ دسته اول، با نتیجه ۲ بر یک مغلوب تیم رایکا بابل شد.

ملوانان که چند هفته‌ای است صدر جدول رقابتهای لیگ دسته اول کشور را از آن خود کردند، در دیداری خانگی به مصاف خوشه طلایی ساوه رفتند که در نهایت نیز پیروز این میدان سخت شدند تا همچنان روند صدرنشینی خود را ادامه دهند.

البته این دیدار به دلیل مرمت و بازسازی ورزشگاه تختی بندرانزلی، همانند سایر دیدارهای خانگی ملوان، در ورزشگاه سردارجنگل رشت برگزار شد که این تیم با برتری در این بازی، از مجموع ۶ دیدار خانگی خود پنج پیروزی و یک تساوی کسب کرد تا رکورد جالب توجه‌ای را از بازیهای خانگی خود کسب کند.

با توجه به سپری شدن ۱۱ هفته از رقابتهای فوتبال لیگ دسته اول باشگاه‌های کشور، تیم ملوان بندرانزلی هنوز شکستی را متحمل نشده و تنها تیم بدون شکست لیگ دسته اول کشور محسوب می‌شود و این تیم از مسابقات خود تاکنون ۶ پیروزی و پنج تساوی کسب کرده است.

البته به دلیل فشردگی امتیاز بین تیمهای صدرجدولی، ملوان با یک لغزش کوچک نیز صدر جدول را به حریفانش تقدیم خواهد کرد و به همین دلیل اگر هدف این تیم قهرمانی و صعود به لیگ برتر است، ملوان باید همچنان این روند رو به رشد خود را حفظ کند.

گرچه تیم ملوان تاکنون شکستی را متحمل نشده اما با کسب پنج مساوی ، فاصله آنان در صدر جدول با سایر رقبا اندک است و به نوعی صدرنشینی‌اش روی لبه تیغ قرار دارد و این تیم با یک شکست و یا حتی کسب یک تساوی، صدر جدول را به سایر مدعیان خواهد داد.   

هم‌اینک تیمهای مدعی آرمان گهر و مس کرمان به ترتیب با ۲ و سه امتیاز اختلاف نسبت به ملوان ، در رتبه‌های دوم و سوم جدول رده‌بندی قرار دارند و برای صدرنشینی این تیم را تهدید می‌کنند و همچنین تیمهای استقلال خوزستان و قشقایی شیراز نیز با کسب ۱۹ امتیاز مترصد لغزش سه تیم بالای جدول به خصوص ملوان هستند تا خود به صدرجدول صعود کنند.

با این وجود مسئولان باشگاه ملوان اگر خواهان صعود به لیگ برتر و تداوم صدرنشینی خود هستند نه تنها باید مشکلات این تیم را برطرف کنند تا همچنان این روند رو به رشد ادامه یابد، از سوی دیگر با توصیه کادرفنی با خرید بازیکنان لازم ، نقاط ضعف تیمشان را ترمیم کنند.

ملوانان تاکنون در بازی‌هایی که انجام دادند به خصوص در دیدارهای خانگی، با یک ترکیب هجومی و هماهنگ برابر حریفان خود ظاهر شده و با ارایه بازیهای تماشاگرپسند، توانستند نتایج قابل قبولی را کسب کنند و همچنان جدی‌ترین مدعی قهرمانی و صعود به لیگ برتر باشند.

اما در دیدار این تیم برابر خوشه طلایی، ملوان ۲ چهره متفاوت داشت چون این تیم در نیمه اول بسیار هماهنگ و کوبنده ظاهر شد و علاه بر به ثمر رساندن ۲ گل ، چند موقعیت مناسب گلزنی نیز داشت و با دراختیار گرفتن میانه میدان و هجوم از عمق و کناره ها، حریفش را تحت فشار قرار داد.

این در حالی است که در نیمه دوم، ملوانان آن برندگی نیمه اول را نداشتند و بیشتر سعی در حفظ نتیجه داشتند که این امر باعث شد تا تیم خوشه طلایی اختیار بازی را در دست بگیرد و در دقایق پایانی دروازه ملوان را باز کند.

تیم فوتبال شهرداری بندرآستارا دیگر نماینده استان گیلان در رقابتهای لیگ دسته اول کشور، در هفته یازدهم این مسابقات در یک بازی خارج از خانه مقابل رایکا بابل قرار گرفت که در نهایت با نتیجه ۲ بر یک مغلوب حریفش شد.

شهرداری آستارا که چند هفته‌ای است طعم شیرین پیروزی را نچشیده و در پنج بازی قبلی خود چهار مساوی و یک شکست کسب کرده بود، در این دیدار خارج از خانه نیز با نتیجه ۲ بر یک مغلوب رایکا بابل شد تا روند ناکامی‌های این تیم ادامه یابد.

این در حالی است که هفته گذشته تیم شهرداری آستارا در مرحله چهارم رقابتهای جام حذفی کشور ، مغلوب حریفش شد تا از گردونه این مسابقات نیز کنار برود تا تنها نماینده باقیمانده استان گیلان در رقابتهای  فصل جاری جام حذفی کشور نیز، حذف شود.

 

true
true
false
true

false