ششمین ناوگروه صلح و دوستی ایران عازم بندرماخاچ قلعه شد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
ششمین ناوگروه صلح و دوستی ایران عازم بندرماخاچ قلعه شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ فرمانده ناوگان شمال نیروی دریایی ارتش در مراسم بدرقه این ناوگروه اظهار کرد: تاکنون در راستای اجرای ماموریت های ابلاغی محوله به ناوگان شمال نیروی دریایی، پنج ناوگروه صلح و دوستی و یک ناوگروه نیز برای شرکت در مسابقات ارتش های جهان (جام خزر) به کشورهای حاشیه دریای خیز اعزام شده است.

دریادار دوم عرشه و ستاد احمدرضا باقری با اشاره به ابلاغ پیام صلح و دوستی ملت و دولت ایران به دولت و ملت جمهوری داغستان روسیه به عنوان مهمترین هدف انجام این سفر تاکید کرد: تاکنون شش بار پرچم جمهوری اسلامی ایران در کشورهای حاشیه خزر به اهتزار درآمده و نمایش اقتدار و توانمندی و صلابت ارتش جمهوری اسلامی ایران در کنار تجهیزات و ابزار موجود، ساخته دستان توانمند متخصصان ایرانی در شرایط تحریم کشور از دیگر اهداف این گونه سفرهاست.

امیر باقری خطاب به پرسنل اعزامی به این سفر، آنها را سفیران ایران در جمهوری داغستان دانست و تاکید کرد: پرسنل اعزامی به این سفر باید در نوع رفتار و گفتار خود در کنار نمایش توانمندی و اقتدار ارتش توجهی ویژه داشته باشند چرا که نوع رفتار و اقدام و عملکرد نیز در اجرای مراسمات و تشریفات و حتی در بازدیدهای غیر رسمی بیانگر بخش دیگری از توانایی های نیروی دریایی ارتش ایران است.
وی تصریح کرد: در صورت نمایش هرگونه ضعفی در رفتار ، کردار و گفتار علاوه بر ارزیابی از سوی کشور میزبان ، به وجهه نظام و کشور نیز خدشه وارد می شود.

پنجمین سفر ناوگروه ایران به کشورهای حاشیه خزر در نوزدهم فروردین ماه امسال انجام شد و تیرماه سال ۹۲ ، اسفندماه ۹۵ و مهرماه ۹۴ نیز ناوگروه صلح و دوستی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به روسیه سفر کرده بود و شهریور ۹۵ نیز ناوگروهی با هدف تحکیم روابط ، به کشور آذربایجان اعزام شده بود.

همچنین ناوگروه نیروی دریایی روسیه تاکنون شش بار طی سال های ۸۶ ، ۹۳ ، ۹۴ و شهریورماه ۹۵ و دو ناوگروه از جمهوری آذربایجان و جمهوری قزاقستان در مهرماه ۹۶ با هدف تحکیم روابط دوستانه و گسترش تعامل دریایی بین دو کشور و همچنین توسعه صلح و دوستی در دریای خزر به بندرانزلی سفر کرده است.

همچنین سی ام تیرماه امسال نیز دو فروند ناو کلاس پیکان در قالب یک ناوگروه برای شرکت در مسابقات ۲۰۱۷ ارتش های جهان (جام دریا) به کشور روسیه اعزام شده بود.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false