سنجش سلامت نوآموزان گیلانی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  جمعه - ۲۲ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
سنجش سلامت نوآموزان گیلانی

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گیلان گفت: طرح سنجش نوآموزان بدو ورود به دبستان و پیش دبستانی از اواخر خرداد آغاز می‌شود.

رقیه کریمی افزود: در این طرح سلامت بینایی، شنوایی، ضریب هوشی و نمودار رشد ۲۲هزار کودک بدو ورود به پایه اول و ۱۵هزار پیش دبستانی سنجش می‌شود.
وی با اشاره به اینکه سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان در ۲مرحله مقدماتی و تخصصی است سنجش می‌شود گفت: مرحله مقدماتی شامل ارزیابی بینایی، دید رنگ، شنوایی، گفتاری، آمادگی تحصیلی، توده بدنی، وزن و قد، غربالگری اختلالات دهان و دندان، جلدی و اوتیسم است.
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی گیلان به معاینه بالینی و تخصصی نو آموزان نیز اشاره کرد و افزود: در مرحله دوم کودکانی که از نظر کارشناسان مشکوک شناخته شوند، برای بررسی دقیق‌تر و معاینات تخصصی بینایی، شنوایی، و آمادگی تحصیلی به پزشکان ارجاع داده می‌شوند.
رقیه کریمی گفت: نوآموزانی که نیاز به ارزیابی تخصصی نداشته باشند پس از دریافت پروانه سلامت به دبستان مورد تقاضای ثبت نام معرفی می‌شوند.
وی افزود:پارسال سلامت ۲۰هزار و ۷۹۵نوآموز بدو ورود به پایه اول دبستان و ۱۰هزار و ۵۶۹کودک پیش دبستانی سنجیده شدند. 
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان گیلان به فعالیت ۵۰مدرسه استثنایی در گیلان اشاره کرد و گفت: از این تعداد ۴۷مدرسه دولتی و ۳مدرسه غیردولتی است.

true
true
false
true

false