سلطانی‌فر: حواشی اخیر در لیگ برتر فوتبال قابل تحمل نیست
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  جمعه - ۲۲ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
سلطانی‌فر: حواشی اخیر در لیگ برتر فوتبال قابل تحمل نیست

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد و به نقل از وزارت ورزش و جوانان، مسعود سلطانی‌فر وزیر ورزش و جوانان با اشاره به حضور خود و معاونان وزارت ورزش و جوانان در کمیسیون فرهنگی مجلس، افزود: در نشست امروز کمیسیون فرهنگی گزارشی در خصوص عملکرد سال ۱۳۹۷ و برنامه‌های سال ۱۳۹۸ به نمایندگان ارائه شد.

این عضو کابینه دولت دوازدهم با بیان اینکه سال ۹۷ سال خوبی از جهت پیروزی‌های کسب شده برای ورزش کشور بود، افزود: کسب موفقیت در رقابت‌های مختلف از جمله فوتبال، ووشو و شطرنج از جمله موفقیت‌هایی بود که در سال ۹۷ کسب کردیم و امسال نیز از جهت شرکت ورزشکاران کشورمان در مسابقات المپیک این رقابت‌‎ها از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی با تأکید بر اینکه امسال بیشترین تمرکز وزارت ورزش و جوانان کسب سهمیه برای المپیک است، گفت: با توجه به محدودیت‌های بودجه‌ای کشور تمام تلاش خود را برای کسب موفقیت انجام خواهیم داد. حساسیت بازی‌ها نباید منجر به رفتارهای ناهنجار شود.

سلطانی فر درباره حواشی اخیر به وجود آمده در رقابت‌های هفته‌های پایانی لیگ برتر به ویژه در بازی تیم‌های پرسپولیس و سپاهان و همچنین بازی‌های تراکتورسازی، گفت: مشکلات اخیر به هیچ عنوان برای وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون فوتبال و سایر مسئولان قابل تحمل نیست.

وی ادامه داد: طبیعتاً حساسیت‌هایی هر ساله در هفته‌های پایانی لیگ برتر برای کسب عنوان قهرمانی، کسب سهمیه آسیا و در پایین جدول برای سقوط وجود دارد که این حساسیت‌ها به هیچ عنوان نباید موجب رفتارهای ناهنجار شود.

وزیر ورزش و جوانان تأکید کرد: بحث تأمین امنیت بر اساس چارچوب اختیارات به عهده شورای تأمین و نیروی انتظامی است و مسائل انضباطی تیم‌ها و ورزشکاران نیز از اختیارات فدراسیون فوتبال در قالب کمیته انضباطی و کمیته اخلاق است.

وی ادامه داد: با هماهنگی‌های صورت گرفته همه اتفاقات ثبت و ضبط شده و پرونده‌های قضائی در خارج از فدراسیون فوتبال و پرونده‌هایی در درون فدراسیون تشکیل شده که در حال حاضر نیز مجازات‌ها و محرومیت‌های اولیه صادر شده و به محض وصول گزارشات نهایی حتماً احکام تکمیلی بدون تعارف صادر می‌شود.

سلطانی فر تأکید کرد: با هرکس که مخل امنیت و نظم ورزشگاه‌ها است برخوردهای لازم صورت می‌‎گیرد و اجازه نخواهیم داد اتفاقات، تبریز، تهران و رشت تکرار شود و پرونده همه این موارد مفتوح بوده و توسط کمیته‌های ذیربط در فدراسیون در حال پیگیری است که در روزهای آینده احکام قطعی آن صادر می‌شود.

وی اضافه کرد: برای لیگ آینده با توجه به برخورداری از فاصله دو سه ماهه، برنامه ریزی های لازم برای بهره‌گیری از تمام ابزارهای کنترلی انجام شده تا محیط امنی برای همه مردم در همه استان‌ها فراهم شود.

سلطانی فر در پاسخ به این سوال که آیا احتمال کسر امتیاز از تیمی در بررسی این پرونده‌ها وجود دارد یا خیر، گفت: در این مورد کمیته انضباطی اظهار نظر می‌کند.

وزیر ورزش و جوانان در پایان در پاسخ به این سوال که رئیس فدراسیون فوتبال اخیراً عنوان کرده است برای آوردن مربی خارجی موانعی داریم، برای رفع این موانع چه برنامه‌هایی دارید، گفت: مسئول تعیین مربی برای تیم ملی، فدراسیون فوتبال است و باید این سوال از رئیس فدراسیون فوتبال پرسیده شود.

true
true
false
true

false