. سرفصل‌های دروس دریایی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به‌روزرسانی می‌ شود
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۴ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
سرفصل‌های دروس دریایی دانشگاه فنی و حرفه‌ای به‌روزرسانی می‌ شود

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ رضا زنگنه مطلق ظهر امروز در نشست کمیته مدیریت راهبردی رشته‌های دریانوردی دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در بندرانزلی اظهار داشت: سرفصل‌های دروس دریایی دانشگاه فنی و حرفه‌ای تغییر کرده و به‌روزرسانی می‌شود.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با تاکید بر لزوم هم‌افزایی دستگاه‌های ذی‌ربط در راستای تغییر سرفصل‌های دروس دریایی این دانشگاه افزود: اردوهایی برای آشنایی بیشتر دانش‌آموزان مقطع پیش‌دانشگاهی با رشته‌های دریایی برگزار می‌شود.

زنگنه مطلق با اعلام اینکه استاندارها و تمهیدات لازم برای جذب دانشجو براساس مولفه‌های آموزشی، جسمی و روانی در رشته‌های دریایی پیش‌بینی می‌شود گفت: تجهیز کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های ارائه دهنده آموزش‌های دریایی به‌منظور دریافت گواهی استاندار مدیریت کیفیت در دستور کار قرار دارد.

وی با تاکید بر لزوم بسترسازی مناسب در راستای تولید سرمایه انسانی ملی برای سازمان‌های دریانوردی کشور خاطرنشان کرد: برای تحقق این امر باید با نگاه خودکفایی به آن نگاه کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور با اشاره به اینکه برای افزایش کیفیت مدیریت راهبردی دانشگاه فنی و حرفه‌ای بایر مرکز کنترل کیفیت و ارزیابی درون سازمان وجود داشته باسد افزود: این امر سبب دستیابی این دانشگاه به شاخص‌های کلیدی خود می‌شود‌.

زنگنه مطلق با تاکید بر اینکه رشته‌های دریایی باید به رشته‌های تقاضامحور تبدیل شود تصریح کرد: برای تحقق این امر باید از تمام ظرفیت‌های نیروی انسانی، آموزشی و مدیریتی استفاده کنیم.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه لازم است تا تناسبی میان ورودی‌های آموزش و پرورش و دانشگاه فنی و حرفه‌ای در رشته‌های دریایی لحاظ شود گفت: بازنگری در آمایش سرزمینی سبب ایجاد تحول مثبت در حوزه آموزش‌های دریایی می‌شود.

رسول شمشادی با اعلام اینکه آموزشکده فنی و حرفه‌ای شهید خدادادی بندرانزلی باید به محل پایلوت و بین‌المللی آموزش‌های دریایی تبدیل شود خاطرنشان کرد: این کار را تا زمان دریافت استانداردهای لازم دنبال می‌کنیم.

یکی از اساتید رشته‌های دریایی نیز در این جلسه با تشریح برنامه‌های بلندمدت و کوتاه مدت در راستای ارائه آموزش‌های دریایی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: باید تمهیداتی در راستای رفع معضل کارآموزش دانشجویان رشته‌های دریایی پیش‌بینی شود.

ناخدا شهریار سلیمانی خاطرنشان کرد: تجهیز و راه‌اندازی کارگاه‌ها و آزمایشگاه‌های رشته‌های دریایی و تغییر در سرفصل‌های آموزشی این رشته تا سه ماه آینده انجام می‌شود و تحقق این امر نیازمند همکاری همه‌جانبه مسئولان مربوطه است.

بیژن شعبانی رئیس آموزشکده فنی و حرفه‌ای بندرانزلی نیز در این نشست اظهار داشت: تحقق راهبردهای رشته‌های دریایی نیازمند برنامه‌ریزی راهبردی و مشارکت فعال نهادهای ذی‌ربط است.

true
false
false
true

false