ساخت و سازهای نسقی در رشت قوت گرفت/ احتمال خلاف‌سازی در زمین‌های دارای سند شهر رشت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
ساخت و سازهای نسقی در رشت قوت گرفت/ احتمال خلاف‌سازی در زمین‌های دارای سند شهر رشت

به گزارش گیل سداد رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر رشت در  جلسه اعضای شورا گفت: متاسفانه اخیرا حتی در بسیاری از زمین‌های سند‌دار هم ساخت و ساز به‌صورت غیر مجاز مطرح شده و این دیدگاه در حال تسریع است.

رضا رسولی با اشاره به اینکه مناطق چهار و پنج شهرداری رشت بیشتر با این‌گونه ساخت و سازها در گیر هستند تصریح کرد: شهرداری منطقه دو به نسبت دیگر مناطق کمتر با این مشکل مواجه‌است.

وی بیان کرد: در گذشته و در یک مقطع زمانی مجوز ساخت و ساز در املاک نسقی بر اساس یک‌سری ضوابط صادر شده بود اما مجددا این موضوع با مخالفت مواجه و در ادامه از دادن امتیاز آب و برق و گاز به ساختمان‌های نسقی جلوگیری شد.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر رشت افزود: بنده با ساخت و سازهای غیر مجاز مخالفم اما برخی تمام سرمایه اندک خود را جمع می‌کنند تا سرپناهی داشته باشند و ندادن امتیاز آب ، برق و… به آنان برایشان مشکل ساز می‌شود.

وی با اذعان به اینکه در حال حاضر با دستورالعمل جدیدی که مطرح شد ساخت و سازهای نسقی مجددا قوت گرفته است گفت: یقینا چنین ساخت و سازهایی نیز موجب بی نظمی و هرج و مرج و افزایش سکونتگاه‌های غیر رسمی خواهد شد.

رسولی با اشاره به اینکه امروزه زمزمه‌هایی در خصوص خلاف‌سازی در زمین‌های دارای سند نیز مطرح است تصریح کرد: با دستورالعمل اعلام شده ممکن است برخی در زمین‌های دارای سند نیز به دنبال خلاف‌سازی بروند تا از پرداخت به نظام مهندسی و…امتناع کنند.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false