سابقه درخشان مردم ولایتمدار گیلان در دوران دفاع مقدس
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  سه شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
سابقه درخشان مردم ولایتمدار گیلان در دوران دفاع مقدس

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در گفتگوی خبر ساعت ۲۰ شبکه باران گفت : در دوران دفاع مقدس مردم گیلان کمک های خود را از میدان شهرداری رشت به مناطق جنگی می رساندند که همین امر موجب نام گذاری این میدان به شهدای ذهاب است.
سرهنگ حسین توشه با اشاره به اینکه گیلانیان در دوران دفاع مقدس از جان و مال خود گذشتند افزود : خانواده های گیلانی با تقدیم ۸ هزار  شهید از نظام و انقلاب در مقابل دشمن بعثی محافظت کردند.
وی سردار حسین املاکی و مهدی خوش سیرت را از شهدای شاخص گیلان عنوان کرد.
جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان در ادامه نیروی انسانی و تسلیحات نظامی را ۲ عنصر اصلی هر سازمان نظامی عنوان و تصریح کرد : ایران با وجود چند صد هزار نیرو که در گردان های مختلف نظیر امام علی ، بیت المقدس و کوثر سازماندهی شدند آمادگی کامل برای مقابله با تهدیدهای طبیعی و مصنوعی دشمنان را دارد.
سرهنگ حسین توشه در ادامه با اشاره به توان بالای نظامی و بازدارندگی ایران در مقابل تهدیدات دشمنان گفت : امروز به مرحله ای از توان بازدارندگی رسیده ایم که به تمام دشمنان اعلام می کنیم کوچک ترین تعرض به ایران موجب ناامن شدن کل منطقه خواهد شد.
وی در ادامه با بیان اینکه تا زمانی که دشمن توان نظامی خود را در منطقه نشان ندهد میزان قدرت نظامی و توان بازدارندگی ما را نخواهد فهمید افزود : هدف قرار دادن پهباد آمریکایی در ارتفاع بیش از  ۵۰ هزار پا نمونه ایی از ارتقای توان نظامی ایران است.
 جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به لزوم بهره گیری از ظرفیت افزود : سازمان های نظامی می توانند با مدیریت اعتبارات زمینه بروز خلاقیت و ایجاد آرامش را فراهم  و موجب نوآوری ، تولید و کارآفرینی شوند.
سرهنگ حسین توشه تصریح کرد : سازمان بسیج علمی – پژوهشی و معاونت دانش و پژوهش سپاه با شناسایی و پرورش ظرفیت های خلاق و بهره برداری از طرح ها و ایده های نو  ،خلاء های دانشی ناشی از تغییر و تحولات سریع را جبران می کند.
وی به ۲ ماموریت درون سازمانی و برون سازمانی سپاه در عرصه اقتصاد مقاومتی در کنار دیگر سازمان های نظامی اشاره کرد و گفت : تکیه بر توان داخلی و استفاده از داشته های بومی و انتقال این فرهنگ به گروه های مقاومت منطقه و خودکفایی در تولید ۶ کالای استراتژیک همانند برنج از جمله وظایف سپاه است.
جانشین فرمانده سپاه قدس گیلان همکاری ۶ هزار کشاورز در ۳۰۰ روستا در استان های گیلان ، مازندران و گلستان را با سپاه در خودکفایی تولید برنج که موجب افزایش ۲۵ درصدی تولید و کاهش ۱۰ درصدی ضایعات برنج شد را یکی از مصادیق تحقق اقتصاد مقاومتی دانست.
سرهنگ حسین توشه با اشاره به اقدامات مختلف دشمن برای فروپاشی نظام اسلامی از داخل گفت : جدیدترین روش دشمن مدیریت و تغییر احساس و شیفتگی دینی مردم به بغض و تغییر ادراک مردم به شک است که موجب واگرایی اعتقادی می شود.

true
true
false
true

false