سؤالات اشتباه کنکور، ۲۰ تیر به سازمان سنجش ارسال شد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۱۰ مرداد - ۱۴۰۰  
true
true
سؤالات اشتباه کنکور، ۲۰ تیر به سازمان سنجش ارسال شد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ اختلاف میان سازمان سنجش و سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بر سر نحوه طراحی سوالات کنکور سراسری ۱۴۰۰ در حالی هنوز به نتیجه قابل ذکری نرسیده است که رئیس سازمان پژوهش از وجود اشکال در «طراحی ۳۷ سوال خارج از کتاب و اهداف درسی در کنکور سراسری» سخن می‌گوید و رئیس سازمان سنجش کشور در پاسخ، اعلام می‌کند که «بالاخره نفهمیدیم کدام سوال کنکور ایراد داشت».

طی روز‌های اخیر و پس از برگزاری کنکور سراسری ۱۴۰۰ اعتراضاتی درباره سختی سؤالات کنکور در رشته ریاضی و تجربی را شاهد بودیم که واکنش و موضع گیری مستقیم سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی را نیز به همراه داشت.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در روز نوزدهم تیر اعلام کرد که تعداد سؤالات خارج از کتاب در رشته ریاضی ۸ سؤال، در رشته تجربی ۲ سوال و در رشته انسانی هم ۶ سؤال بوده است. تعداد سؤالات خارج از اهداف کتاب درسی نیز در درس ریاضی و رشته ریاضی ۱۲ سؤال و در رشته تجربی ۹ سؤال بوده است.

وی همچنین در خصوص تعداد سؤالات اشتباه گفت: در درس ریاضی رشته ریاضی یک سؤال، در رشته تجربی ۲ سؤال بوده است. اگر مسؤولان سازمان سنجش می‌خواهند موضوع اثبات شود ما اعلام کردیم که کارگروه تشکیل دهید تا کارشناسان ذیربط در آنجا حضور یافته و توضیحات لازم را ارائه کنند.

این در حالی است که خدایی، رئیس سازمان سنجش کشور در مصاحبه‌ای گفته است: دوستانی که ادعای مشکل‌دار بودن سؤالات کنکور را دارند صرفا در رسانه‌ها حرف‌های خود را بیان می‌کنند. بالاخره نفهمیدیم کدام سؤال کنکور مشکل دارد و ۸ روز است که منتظر ارائه مستندات هستیم.

روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی اعلام کرد که «روز یک شنبه، ۲۰ تیر، نامه‌ای با شماره ۱۰۱/۱/۵۷۰۰ به سازمان سنجش ارسال و نظرات مطروحه درباره سؤالات دروس شیمی، ریاضی، فارسی و ریز سؤالات برای آن سازمان قید شده است و این ادعا که ۸ روز است مستنداتی ارائه نشده صحیح نیست. سازمان پژوهش همچنان منتظر تشکیل کارگروه مشترک است و هنوز پاسخی در این زمینه دریافت نکرده است».

true
true
false
true

false