. زگیل تناسلی از چه راهی منتقل می‌شود‌ 
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  دوشنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
زگیل تناسلی از چه راهی منتقل می‌شود‌ 

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ محمدرضا صفری‌نژاد‌ درباره راه‌های انتقال ویروسHPV (زگیل تناسلی)، گفت: زگیل تناسلی از طریق استخر، حوله، دیده‌بوسی، استفاده مشترک از قاشق، چنگال، لیوان و لباس منتقل نمی‌شود.

وی بیان کرد: زگیل تناسلی تنها از طریق برقراری ارتباط جنسی منتقل می‌شود‌ به گونه‌ای که در هر تماس احتمال انتقال ویروس ۷۰ درصد افزایش پیدا می‌کند.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان اینکه ۵۰ درصد مبتلایان به این ویروس دچار بروز علامت و ضایعه در ناحیه تناسلی نمی‌شوند، خاطرنشان کرد: اگر شریک جنسی فردی به ویروس HPV مبتلا و دچار ضایعه پوستی در ناحیه تناسلی شد‌ اما خود شخص هیچ گونه علامتی نداشت نباید تصور کند به این بیماری مبتلا نشده و باید سریعا به پزشک مراجعه و معاینه شود.

صفری‌نژاد با توجه به افزایش شمار مبتلایان به زگیل تناسلی در کشور، گفت: کشورهای اروپایی و آمریکا واکسن این بیماری را در برنامه واکسیناسیون کشوری خود قرار داده‌اند.

به همین دلیل این ویروس در کشورهای اروپایی و آمریکایی تحت کنترل قرار گرفته است‌ اما در کشور ما هنوز هیچ اقدامی در این خصوص انجام نشده است.

وی گفت: گنجاندن یک واکسن در برنامه واکسیناسیون کشوری نیازمند یک مطالعه دقیق و جامع است که متاسفانه هنوز هیچ قدمی در این خصوص برداشته نشده است.

این متخصص اورولوژی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: اگر بیماران به موقع مراجعه از تماس جنسی مجدد با فرد آلوده خودداری کنند این بیماری قابل درمان خواهد بود در غیر این صورت بیماری تشدید می‌یابد.

همچنین زگیل تناسلی در خانم‌ها خطر ابتلا به سرطان دهانه رحم را در پی دارد.

true
false
false
true

false