روحانیان باید در عرصه های مدیریت و جهانی شدن نیز عالِم باشند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  سه شنبه - ۲۱ اردیبهشت - ۱۴۰۰  
true
true
روحانیان باید در عرصه های مدیریت و جهانی شدن نیز عالِم باشند

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛  آیت الله فلاحتی در دیدار با مدیر حوزه های علمیه گیلان و برخی از روحانیان با بیان اینکه روحانیان علاوه بر کسب علم، تقوا و اخلاق باید در عرصه های مدیریت و جهانی شدن نیز عالِم باشند افزود: حوزه های علمیه نیازمند جذب و گزینش جوانان خوش استعداد و سالم است تا در مسیر جهانی شدن گام بردارند.
وی اظهار نظر فقهی در مباحث روز اقتصادی، فرهنگی و سیاسی را برای یک حکومت اسلامی ضروری عنوان کرد و گفت: حوزه های علمیه نیازمند پرورش طلبه ها در عرصه های جدید هستند.
نماینده ولی فقیه در گیلان به فعالیت صعودی ها در پرورش طلبه های وهابی اشاره کرد و افزود: حوزهای علمیه با پرورش جوانان با استعداد در مقابل فعالیت های ضدتبلیغ اسلام در سراسر جهان اثرگذار خواهند بود.
آیت الله فلاحتی به نقش بسیج، آموزش و پرورش، اوقاف، تبلیغات اسلامی و روحانیان مستقر در روستاها برای جذب و گزینش جوانان با استعداد به حوزه های علمیه تأکید کرد و گفت: تبلیغ روحانیان و عالمانی که زندگی که ساده و پاک دارند از دیگر روش های جذب جوانان خوش استعداد به حوزه های علمیه است.
حجت الاسلام قاسم علیپور مدیر حوزه های علمیه گیلان هم وجود حوزه های علمیه فعال و پربار را یکی از عوامل بالنگی جامعه دانست و گفت: حضور طلبه های عالم و فاضل سبب پویا شدن شهر و منطقه می شود.

true
true
false
true

false