. رشته‌های جدید آموزشی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان ارائه می‌شود
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۴ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
رشته‌های جدید آموزشی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان ارائه می‌شود

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ رسول شمشادی در جمع خبرنگاران در رشت اظهار داشت:‌ بر اساس توافقات انجام شده با اداره کل آموزش و پرورش گیلان رشته‌های جدید آموزشی متناسب با ظرفیت‌های این استان در دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان ارائه می‌شوند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان از تغییرات گسترده در این مجموعه آموزشی سخن گفت و افزود:‌ در این راستا و برای ایجاد قرابت بیشتر آموزش‌های ارائه شده با حوزه صنعت توافق‌نامه‌های مشترک همکاری با شرکت شهرکهای‌ صنعتی، مجموعه اصناف ‌و اتاق بازرگانی به امضاء رسیده است.

شمشادی نگاه ویژه به کارگاه‌ها،‌ غنی‌سازی آن‌ها و به روز کردن تجهیزات آموزشی را مورد تأکید قرار داد و گفت:‌ ارائه کد رشته‌های کاربردی و بازار محور و آموزش فارغ‌التحصیلان در این حوزه‌ها یکی از مهم‌‌ترین اولویت‌های دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای کشور و استان گیلان است.

وی تربیت نیروهای متخصص کارآمد برای ورود به بازار کار را متذکر شد و در باب اهمیت آن ابراز داشت:‌ افزایش نیروهای مولد و کارآمد برای ورود مؤثر به عرصه بازار کار از اهداف اصلی دو مجموعه آموزشی بزرگ کشور یعنی دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و علمی و کاربردی است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان با اشاره به اینکه ارائه آموزش‌ها در مجموعه به صورت کاملاً دولتی انجام می‌شود تصریح کرد:‌ در مجموعه دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای کشور برخلاف دانشگاه‌های علمی و کاربردی شهریه‌ای بابت ارائه آموزش‌ها دریافت نمی‌شود.

شمشادی از وجود ۷ مرکز تخصصی ارائه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد:‌ این مراکز دانشگاهی فنی و حرفه‌ای استان گیلان در حال حاضر عمدتاً در شهرهایی نظیر صومعه‌سرا،‌ بندرانزلی،‌ آستانه اشرفیه،‌ لاهیجان،‌ رستم‌آباد و شهرستان رشت واقع شده‌اند.

وی از تحصیل بیش از ۶ هزار و ۲۰۰ دانشجو در مراکز دانشگاهی فنی و حرفه‌ای گیلان خبر داد و گفت:‌ ۵۵ کد رشته تحصیلی در مقطع کاردانی ارائه می‌شود علاوه بر این برخی از رشته‌ها نیز متناسب با ظرفیت‌های استان گیلان و مراکز مختلف آن ایجاد و بومی‌سازی شده‌اند.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان در مورد رشته‌های بومی ارائه شده در این مجموعه آموزشی نیز ابراز داشت:‌ در حال حاضر رشته‌هایی نظیر الکترونیک،‌ نساجی و آموزش دریانوردی که مرکز آن در بندرانزلی واقع شده به صورت کاملاً اختصاصی به دانشجویان علاقمند ارائه می‌شود.

شمشادی از تشکیل یک کارگروه ویژه بین دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان و اداره کل آموزش و پرورش استان خبر داد و افزود:‌ هدف از تشکیل این کارگروه شناخت ظرفیت‌های استان گیلان به‌ویژه در بخش گردشگری و تعریف و ارائه کد رشته‌های آموزشی مرتبط با این پتانسیل‌ها است.

وی در توضیح اینکه در حال حاضر چه تعداد از فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای گیلان وارد بازار کار می‌شوند اظهار داشت:‌ بر اساس بررسی‌های انجام شده حدود ۵۰ درصد دانش‌آموختگان این مراکز پس از پایان دوره‌های تحصیلی خود وارد محیط‌های واقعی کار می‌شوند.

 

true
false
false
true

false