راه دسترسی مطلوب و آب شرب سالم اولین و‌ مهم ترین مطالبه مردم / احداث بزرگترین پارک ساحلی - گردشگری استان در حاشیه رودخانه سفیدرود
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۱۴ تیر - ۱۳۹۹  
true
true
راه دسترسی مطلوب و آب شرب سالم اولین و‌ مهم ترین مطالبه مردم / احداث بزرگترین پارک ساحلی – گردشگری استان در حاشیه رودخانه سفیدرود

اختصاصی_گیل سداد؛ شهردار لولمان با اشاره به ادغام ۶ روستا در سال ۱۳۹۱ و تبدیل لولمان به شهر، گفت: محدوده ی شهر لولمان در حدود ۲۴۰۰ هکتار است.
صالحی به عقد قرارداد توسط اداره راه و شهرسازی استان با مشاور برای تهیه طرح جامع و تفصیلی در سال ۱۳۹۱ اشاره کرد و با ابراز تاسف از عدم تحقق آن تاکنون، تصریح کرد: به طبع تصویب طرح مذکور به امر ساخت و ساز در شهر نظم ‌و برنامه مشخصی می دهد و از تخلفات ساختمانی جلوگیری می کند.
وی با بیان اینکه شهر لولمان در کریدر اصلی مسیر شرق گیلان به مرکز استان قرار دارد و غالب کوچه ها و خیابان های آن خاکی است، خاطرنشان کرد: به طبع راه دسترسی مطلوب و آب شرب سالم اولین و‌ مهم ترین مطالبه مردم است اما متاسفانه به دلیل کمبود اعتبارات مالی در شهرداری، مشکلاتی در این حوزه وجود دارد که امکان رفع آن در کوتاه مدت میسر نیست و امید داریم به تدریج مرتفع گردد.
شهردار جوان شهر لولمان با اشاره به ۲ پروژه دوربرگردان یکطرفه استاندارد و مسیر پارک ساحلی – گردشگری لولمان با بالغ بر ۶۵درصد پیشرفت فیزیکی و ۲ پروژه بلوار ۳۵ متری شهید میرزایی و دیواره سازی جداره رودخانه میرزاجوب و بهارجوب که در حال حاضر حدودا ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد، خاطرنشان کرد: پروژه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی شهر با پیشرفتی بالغ بر ۷۰ درصد و بهسازی معابر شهری لولمان با ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی در حال انجام و فاز مطالعاتی احداث پل سفیدرود نیز در دست انجام است.
ابراهیم صالحی اضافه کرد: مجموعه شهرداری و اعضاء شورای اسلامی شهر بطور مستمر پیگیر رفع مشکل آب شرب لولمان هستند و امید داریم به زودی مرتفع گردد.
وی با تاکید بر پیگیری شهرداری لولمان جهت احداث بزرگترین پارک ساحلی – گردشگری استان در حاشیه رودخانه سفیدرود که اجرای بخشی از آن با مشارکت بخش خصوصی صورت می گیرد، اظهار داشت: در این خصوص درصدد انعقاد قرارداد با شرکت آب منطقه ای استان هستیم و پروسه مذکور نیازمند مساعدت آن شرکت و دستگاه های ذیربط است.
شهردار لولمان نقش شهرداری در ایجاد فضای رفاهی برای مردم و ساکنان شهر را مهم توصیف کرد و از عملیاتی همچون اجرای شن ریزی، زیرسازی و آسفالت معابر سطح شهر، پیاده رو سازی معابر سطح شهر، احداث چند دهنه پل، دیواره سازی رودخانه میرزاجوب و بهارجوب، اجرای پروژه جمع آوری و هدایت آبهای سطحی، احداث بلوار پارک ساحلی لولمان، خرید برج نوری و نصب آن در مسیر پارک ساحلی لولمان، نصب پایه های فلزی روشنایی معابر در بلوار و نصب علائم راهنمایی و رانندگی، خرید ۱۱ دستگاه ماشین آلات جهت ارائه خدمات به شهروندان لولمان اعم از کامیون تانکر آب، کمپرسی، بیل بکهو، لودر، ماشین آتش نشانی و حمل زباله و امثالهم، به عنوان بخشی از اقدامات رفاهی شهرداری یاد کرد.
صالحی در پایان سخنانش با اشاره به نوپا بودن شهر لولمان و لزوم توجه بیشتر مدیران استانی و شهرستانی به لحاظ تقویت اعتبارات و امکانات تزریقی و با بیان اینکه شهرداری و شهروندان نسبت به هم دارای حقوق متقابل بوده و لازم است هماهنگ و همراه باشند، خاطرنشان کرد: وظیفه ذاتی شهرداری ارائه خدمت به مردم است و در مقابل آنچه از مردم انتظار می رود صبر و مشارکت آنان با مجموعه مدیریت شهری در جهت توسعه و پیشرفت شهر است.
گفتنی است ابراهیم صالحی متولد سال ۱۳۶۰ و فارغ التحصیل مهندسی عمران است؛ وی پیش از این کارشناس دفتر فنی استانداری گیلان و شهردار لشت نشا نیز بوده

 

true
true
false
true

false