. دیدار مدیرکل شیلات استان گیلان با فرماندار شهرستان فومن
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  جمعه - ۳ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
دیدار مدیرکل شیلات استان گیلان با فرماندار شهرستان فومن

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ فرماندار شهرستان فومن تولیدات آبی را ظرفیت بزرگی برای توسعه شهرستان دانست و خواستار رفع موانع و مشکلات متقاضیان شد.

محمود قاسم نژاد در ادامه افزود: با کمک بخشداران و دعوت از شوراها و دهیاران باید فرهنگ تولیدات آبزی پروری را در بین مردم به خصوص روستائیان گسترش بدهیم.

وی ضمن اعلام حمایت از سیاست گذاری های اجرایی توسعه اشتغال و افزایش تولید و رویکرد مردم محور جهت ایجاد اشتغال و درآمد زایی روستائیان، افزود: در جلسه ای که به زودی برگزار خواهد شد از کارشناسان شیلات نیز دعوت خواهد شد تا ظرفیت های فراوان این تولیدات را برای دهیاران و شوراهای اسلامی تشریح نمایند.

فرماندار فومن همچنین به برخی کمبودهای شهرستان با توجه به ظرفیت های اقلیمی و محیطی آن پرداخت که با تلاش دولت در حال رفع شدن هستند.

قاسم نژاد افزود: ما علاقمندیم برای توسعه بحث شیلات و رفع موانع تولید کنندگان در سطح شهرستان جلسه ای با حضور مدیرکل شیلات و کارشناسان آن مجموعه در این شهرستان برگزار نماییم.

شعبانی مدیرکل شیلات استان نیز ضمن ارائه گزارشی از عملکرد وضعیت شیلات شهرستان فومن به فرماندار، افزود: شهرستان فومن تولید کننده ۳ هزار تن از ماهیان خاویاری، سردآبی و گرم آبی می باشد که این میزان قابل افزایش تا سطح ۵ هزار تن می باشد.

به گفته وی، شهرستان فومن در زمینه تولیدات خانگی موفقیتی نداشته و در این راه آب منطقه ای هم موانعی برای تولید کنندگان جهت حفر چاه و صدور مجوز ایجاد کرده است.

مدیرکل شیلات استان گیلان با بیان این که سلامت خانوادها به آبزیان بستگی دارد، افزود: سرانه مصرف در کشور را ۱۲ کیلو و در استان ۱۶ کیلو اعلام کرد که با استاندارهای جهانی که ۲۱ کیلو می باشد فاصله دارد.

شعبانی در ادامه به سهولت تولیدات ماهیان سردآبی و گرم آبی برای اشتغال زایی و درآمد برای روستائیان، افزایش ضریب سلامت خانوارها و تولیدات غذایی پاک و ارگانیک اشاره کرد و از فرماندار شهرستان فومن درخواست کرد در این زمینه راهگشا باشد.

true
false
false
true

false