دولت های برآمده از رای مردم، تجلی عمل و اراده نظام هستند/ مجموعه مدیریتی شهرستان برای توسعه همه جانبه صومعه سرا، همکاری و همراهی منطقی و مطلوبی دارند/ صومعه سرا از لحاظ شاخص گازرسانی صد در صد بهره مند است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
دولت های برآمده از رای مردم، تجلی عمل و اراده نظام هستند/ مجموعه مدیریتی شهرستان برای توسعه همه جانبه صومعه سرا، همکاری و همراهی منطقی و مطلوبی دارند/ صومعه سرا از لحاظ شاخص گازرسانی صد در صد بهره مند است

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ فتح اللهی در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هفته نامه سداد با اشاره به موقعیت جغرافیایی و پتانسیل بالای صومعه سرا در زمینه های مختلف، اظهار داشت: صومعه سرا دارای ظرفیت های گردشگری قابل توجهی است که می توان با هدایت مسافران شهرستان های آستارا، تالش، اردبیل و سرعین به داخل شهرستان، از این فرصت طلایی برای توسعه اقتصاد گردشگری و اشتغال شهرستان بهره برد.

وی با اشاره به برقراری تعامل سازنده ما بین فرمانداری و سایر دستگاه های اجرایی شهرستان، تلاش نماینده مردم شهرستان در مجلس شورای اسلامی را ستودنی دانست و گفت: خوشبختانه مجموعه مدیریتی شهرستان برای توسعه همه جانبه صومعه سرا، همکاری و همراهی منطقی و مطلوبی دارند.

فرماندار شهرستان صومعه سرا عملکرد ادارات شهرستان را مطلوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: حسب تاکید استاندار محترم، دستورالعملی به مدیران دستگاه های اجرایی مبنی بر عدم طرح دعوی در مراجع قضایی ابلاغ شد و ادارات مکلف به حل دعوی فی ما بین خود شدند.

فتح اللهی با تاکید بر لزوم وجود نگاه نظارتی در مدیران شهرستانی، گفت: امور اجرایی شهرستان به جد پیگیری شود. وی با اشاره به پروژه زیر بنایی اورژانس بیمارستان صومعه سرا، اضافه کرد: اجرای پروژه کمربندی تولم شهر جهت رفع معضل ترافیک داخل شهر و پروژه چهار خطه کردن محور فومن به پونل جهت کاهش تلفات جاده ای از اولویت های مجموعه مدیریتی شهرستان است که می تواند زمینه توسعه اقتصادی و گردشگری را در شهرستان فراهم کند.

فرماندار صومعه سرا به اهمیت حفظ منابع آبی شهرستان اشاره کرد و اظهار داشت: آب بندان ظرفیت بسیار خوبی برای پرورش ماهیان، ذخیره آب در فصول بارانی برای کشت برنج و آب شرب و علاوه بر این مکانی مناسب برای گونه‌های مختلف زیستی نظیر مرغابی است که می تواند علاوه بر توسعه اشتغال زایی، گردشگرپذیری منطقه را افزایش دهد. فتح اللهی اضافه کرد: تعداد ۱۸۳ آب بندان در نقاط مختلف روستایی شهرستان وجود دارد که با بهره گیری از آنها می توان اشتغالزایی خوبی فراهم کرد؛ در این خصوص آب بندان روستای مردخه با اشتغالزایی برای ۲۵ نفر از جمله آب بندان هایی است که نتیجه خوبی به همراه داشته؛ لایه روبی آب بندان سیاه درویشان نیز به بخش خصوصی واگذار شده و امید داریم با تکمیل لایه روبی و راه اندازی سایر آب بندان ها حداقل برای هزار نفر اشتغالزایی فراهم گردد.

علی فتح اللهی با اشاره به برخی محاسن سدهای لاستیکی همچون توسعه و بهبود آبیاری اراضی شالیزاری، ذخیره سازی آب و تنظیم جریان، ایجاد حوضچه مکش مناسب پمپاژ، کاربری توریستی و تفریحی، تغذیه آب زیرزمینی، کاهش فرسایش در رودخانه و تثبیت بستر و سازه های موجود، پرورش آبزیان، ساماندهی رودخانه ها و جلوگیری از برگشت آب شور دریا، گفت: سد لاستیکی تولم شهر می تواند ظرفیتی مشابه داشته باشد.

وی با بیان اینکه دولت ها همواره نقش مولد اشتغال را بازی می کنند، اظهار داشت: توسعه واحد های بوم گردی و آب بندان ها می تواند نقش موثری در اشتغالزایی داشته باشد؛ فرماندار صومعه سرا حمایت از سرمایه گذار را امری ضروری دانست و گفت: نباید به نحوی عمل کنیم که سرمایه گذار فراری شود.

فتح اللهی انتقاد سازنده را حق مردم دانست و گفت: مردم در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری نسبت به دوره پیش از آن، حمایت بیشتری از دکتر روحانی بروز دادند و این نشان از رضایتمندی مردم از عملکرد دولت دارد.

وی با بیان اینکه در نظر داریم اعتبار بخش فرهنگ و هنر شهرستان را نسبت به سال گذشته به اندازه ۳ برابر افزایش دهیم، افزود: پروژه ی تعمیر سالن فارابی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی صومعه سرا و سالن طاهرگوراب در حال پیشروی است و قصد داریم یک سالن پلاتو با گنجایش ۱۰۰ نفر بیننده برای اجرای نمایش ها و تئاترها نیز احداث کنیم.

فرماندار صومعه سرا ادامه داد: شادی و نشاط در فطرت انسان جای دارد؛ هنر و موسیقی با روح انسان در ارتباط است؛ تاکید ما بر اینست که هرچقدر می توانیم مردم را شاد کنیم چرا که شادی و سرور در ذات و فطرت انسان می باشد؛ در تمام دنیا شعر و موسیقی زبان مشترک بین مردم جهان است.

فتح اللهی خانواده شهدا، ایثارگران و آزادگان را از سرمایه های ارزشمند نظام اسلامی دانست و گفت: همواره در تلاشیم از ظرفیت آنها در عرصه های مختلف بهره ببریم. وی گفت: صومعه سرا از لحاظ شاخص گازرسانی صد در صد بهره مند است. نماینده دولت در شهرستان با بیان اینکه میانگین سرانه فضای ورزشی در کشور و استان به ترتیب ۷/۰ و ۸/۰ است، گفت: خوشبختانه میانگین این سرانه در شهرستان ۲/۱ می باشد و امید داریم با افتتاح ۴ سالن ورزشی در ایام دهه مبارک فجر، این میزان به ۵/۱ برسد.

فرماندار صومعه سرا بیان کرد: در بحث شاخص بهرمندی آسفالت، وضعیت صومعه سرا با ۶۴درصد بهره مندی نسبت به میانگین کشوری با رقم ۵۲درصد ، بهتر بوده و در بخش آب نیز حدود ۸۵ درصد بهره مند هستیم، هرچند از نظر کیفیت و اصلاح شبکه های آب مشکلاتی وجود دارد که در تلاش برای رفع آنها هستیم.

فتح اللهی جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها را امری مهم قلمداد کرد و گفت: با تقویت اقتصاد روستا می توانیم این مهم را محقق کنیم. وی طرح بازارچه دائمی در روستای لیفشاگرد و توسعه منطقه تاریخی هفت دغنان را از جمله اهداف اقتصادی- گردشگری شهرستان برشمرد.

فرماندار صومعه سرا وجود ٢٨ هزار هکتار شالیزار برنج، ٢٢ هکتار اراضی نیشکر، ٢ هکتار زعفران، پرورش ماهیان سرد آبی-گرم آبی و کشت توت فرنگی در روستای گردشگری صوفیانده را بخشی از ظرفیت های حوزه ی کشاورزی شهرستان دانست و ادامه داد: صومعه سرا در بخش کاشت درختان صنوبر مقام اول در کشور را دارا است و به دنبال کاشت گونه ی جدیدی از پانولیا هستیم که بسیار زیباتر از صنوبر و زود رشد است. فتح اللهی همچنین ادامه داد: در حوزه طیور نیز اولین بِرند مرغ محلی کشور در شهرستان صومعه سرا رقم خورده است.

وی با اشاره به جایگاه صنعت ابریشم در شهرستان گفت: حدودا ٧۵٠ هزار هکتار اراضی ابریشم در صومعه سرا وجود دارد که با شدت و حدت بدنبال احیاء خاستگاه ابریشم گیلان که در واقع همان خاستگاه ابریشم ایران است، هستیم.

نماینده دولت در استان در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه باید کمک به دولت را وظیفه ی خود بدانیم، گفت: معتقدم یک نظام جمهوری اسلامی و یک دولت داریم؛ برآیند تفکرات نظام در دولت خلاصه می شود و در واقع دولت های برآمده از رای مردم، تجلی عمل و اراده نظام هستند.

علی فتح اللهی اظهار کرد: هدف ما خدمت به مردم است؛ باید به یکدیگر کمک کنیم و صادقانه عمل کنیم. دشمنی با دولت دشمنی با نظام است، بنابراین باید با ایجاد فضای همدلی، همکاری و تعامل با دولت و نظام، جهت پیشبرد اهداف متعالی کشور پیش رویم. وی در پایان گفت: همواره بر آنیم هرآنچه در توان داریم برای خدمت به مردم به کار ببندیم.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false