دولت با سه برابر کردن مستمری مددجویان، کار بزرگی انجام داد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
دولت با سه برابر کردن مستمری مددجویان، کار بزرگی انجام داد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛  مهندس پرویز فتاح روز دوشنبه در مراسم خانه دار شدن ۱۷۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان در رشت افزود: این افزایش مستمری به طور ثابت به مددجویان پرداخت می شود.

وی با یادآوری اینکه پنج و نیم درصد جمعیت کشور تحت پوشش کمیته امداد است، اظهار کرد: متاسفانه در گیلان این عدد هفت درصد است که تفاوت مازاد آن در این استان، نیازمند رسیدگی بیشتر است.

مهندس فتاح با اشاره به دیگر مبالغ اختصاص داده شده از سوی دولت در جهت فقرزدایی و کمک به محرومان گفت: در همین راستا، سه هزار میلیارد تومان برای وام قرض الحسنه اشتغال لحاظ شده که از این میزان، ۲ هزار میلیارد تومان سهم کمیته امداد و ۹۰۰ میلیارد تومان سهم بهزیستی است.

وی ادامه داد: ۶۵ درصد از این میزان در کشور جذب شده که عدد خوبی است اما در گیلان، این آمار ۷۴ درصد است که نوید ان را می دهد که در فروردین ماه، صددرصد جذب شود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور با بیان اینکه در بودجه ۹۷ پیشنهاد دولت برای وام اشتغال، ۲ هزار میلیارد تومان لحاظ شده، گفت: از محل تبصره ۱۴ ، اعتبار چهار هزار به هفت هزار میلیارد تومان افزایش یافته که این میزان، بیانگر افزایش ۷۵ درصدی است.

به گفته مهندس فتاح، در توافق کمیته امداد با دولت، این میزان برای از بین بردن فقر مطلق افرادی که نیازمند هستند، صرف می شود ضمن اینکه با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بایستی افراد نیازمند را شناسایی کنیم و به آنها خدمات دهیم.

وی افزود: دو سال قبل تعداد مددجویان کمیته امداد، یک میلیون و ۷۴۰ هزار خانوار بود و امسال، به یک و نیم میلیون خانوار کاهش یافته که معادل کاهش یک و نیم درصدی است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) با اشاره به مزیت های وام اشتغالزایی به مددجویان در جهت خودکفایی خانواده های تحت پوشش گفت: علاوه بر خوداتکایی و زندگی عزتمندانه، بر اساس این راهبرد، نیازمندان جدیدی می توانند تحت پوشش قرار بگیرند.

مهندس فتاح در بخش دیگری از سخنانش، به احداث مسکن برای مددجویان به عنوان یکی از خدمات این نهاد نیز اشاره و خاطرنشان کرد: سال ۱۵ هزار واحد مسکن احداث کردیم که یک هزار و ۷۰۰ واحد مربوط به گیلان بوده؛ از این تعداد یک هزار خانه توسط کمیته امداد و سپاه استان، ۲۰۰ خانه به همت خیران و ۵۰۰ خانه از محل اعتبار تخصیص یافته از سازمان برنامه و بودجه کشور تحویل شده است.

در مراسم خانه دار شدن ۱۷۰۰ خانوار مددجوی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان گیلان، محمدباقر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز حضور داشت.

۱۰۳ هزار خانوار در استان گیلان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند.

true
برچسب ها :
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false