در تابستان گذشته ٢٢٠ نفر از هموطنان ما از غرق شدن حتمی نجات یافتند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
true
true
در تابستان گذشته ٢٢٠ نفر از هموطنان ما از غرق شدن حتمی نجات یافتند

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ دکتر میرشمس مومنى زاده در این نشست که با گذشت یک ماه و نیم از پایان کار طرح های سالم سازی دریا و با حضور اعضاء کمیته مذکور با هدف ارزیابی عملکرد این کمیته در تابستان گذشته و برنامه ریزی برای رفع نواقص و کاستی ها برای تابستان آینده در فرمانداری این شهرستان برگزار شد، با اشاره به جایگاه مهم گردشگری به ویژه گردشگری دریا محور در توسعه شهرستان گفت: با توجه به حضور تمام فصل گردشگران و مسافران در بندرانزلی و لزوم آمادگی دستگاهها برای خدمات رسانی به هموطنان در تمام طول سال، برنامه ریزی سالانه و تمام فصل در امر ساماندهی سواحل یک ضرورت محسوب میشود.

وی با اعلام رضایت از عملکرد ستاد سالم سازی دریا در تابستان گذشته، محورهای اصلی در ساماندهی سواحل را تامین امنیت مردم و مسافرین، ارتقاء سطح خدمات رفاهی به گردشگران و مدیریت امور فرهنگی و اجتماعی برشمرد و افزود: خبر غرق شدن حتی یک هموطن ذائقه همه را تلخ میکند و تلاش ما بر این است که همه هموطنان در جریان مسافرت به استان با خاطره ای خوش شهرستان را ترک کنند.

فرماندار بندرانزلى ادامه داد: هرچند آمار غریق در تابستان گذشته فقط ۶ نفر بوده و بطور نسبی در قیاس با بعضی سالها در گذشته بسیار مثبت است اما باید نهایت تلاش بعمل آید تا هیچ هموطنی در دریا غرق نشود.

مومنى زاده در ادامه بر لزوم بهبود و ارتقاء سطح امنیت و خدمات در سال آینده تاکید کرد و گفت: باید تلاش کنیم هم به لحاظ کمی و هم کیفی خدمات در خور و شایسته ای به مردم ارائه کنیم و لازم است بدین منظور از هم اکنون برنامه ریزی کنیم و درصدد رفع نواقص و کاستی ها برآییم.

وى توجه به مسائل فرهنگی را از مهمترین مباحث اجتماعی در امر دریا عنوان کرد و گفت: مردم ما به ارزشها و هنجارهای فرهنگی حساسیت ویژه ای از خود نشان میدهند؛ بنابراین همه ما باید این حساسیت ها را مورد توجه قرار دهیم و در برنامه ریزی های خود لحاظ کنیم.

فرماندار بندرانزلى با تشکر از همه دست اندرکاران کمیته ساماندهی سواحل اظهار داشت: امسال با ۴٧ کیلومتر نوار ساحلی و ۵٨ نقطه حادثه خیز و ٨ طرح سالم سازی؛ ١٨٠ مامور انتظامی در ارتباط با تامین نظم و امنیت، ١۴٠ ناجی غریق، ٢ دستگاه آمبولانس، ۵ دستگاه خودرو، ٣ دستگاه موتورسیکلت، ٧ دستگاه جت اسکی و ١٠ دستگاه قایق موتوری در ارائه خدمات رسانی به گردشگران بکارگیری شدند.

دکتر میرشمس مومنى زاده افزود: هرچند که متاسفانه شاهد ۶ نفر غریق در تابستان گذشته بوده ایم ولی باید اعلام کنم با همت ناجیان غریق و امدادگران هلال احمر ٢٢٠ نفر ازهموطنان ما از غرق شدن حتمی نجات یافتند که نشان از عزم و تلاش مسئولین و همه عوامل اجرایی در ایجاد فضای سالم و امن برای گردشگران دارد.

وى به اهمیت برنامه ریزی در سواحل اشاره کرد و افزود: با توجه به حضورگردشگران در ایام تعطیلات بویژه تعطیلات نوروز باید بگونه ای عمل کنیم که با رفع نواقص و کاستی ها پیش از تعطیلات نوروز آمادگی کامل برای پذیرش گردشگران را داشته باشیم.

فرماندار بندرانزلی درپایان بر اساس ارزیابی و آسیب شناسی بعمل آمده، فهرست اقدامات لازم برای رفع نواقص و کاستی ها در امر ساماندهی دریا را برشمرد و خواستار رفع آنها توسط دستگاه های ذیربط در ماه های آتی شد.

 

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false