. دختران مجرد نیز مشمول بیمه زنان خانه دار هستند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  دوشنبه - ۲۷ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
دختران مجرد نیز مشمول بیمه زنان خانه دار هستند

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛  بیمه زنان خانه دار از جمله پوششهای بیمه ای است که به آسانی به جامعه بانوان ارائه می شود و فرآیند ورود به جمع بیمه شدگان تأمین اجتماعی بر اساس این قانون به سادگی انجام میپذیرد.

مشمولین این قانون تمامی زنان ١٨ تا ۵٠ ساله هستند و در مورد افراد بالای ۵٠ سال نیز میزان سابقه بیمه پردازی قبلی به حداکثر سن مورد نظر اضافه می شود.

از دیگر ویژگی های خاص بیمه زنان خانه دار امکان انتخاب نرخ پرداخت حق بیمه و دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه است. متقاضیانی که کمتر از ۵ سال دارای سابقه پرداخت حق بیمه هستند می توانند دستمزد مبنای پرداخت حق بیمه خود را بین حداقل دستمزد مصوب شواری عالی کار تا حداکثر دستمزد مصوب انتخاب کنند. در سال جاری حداقل دستمزد روزانه مبنای پرداخت حق بیمه معادل ٣٧٠ هزار و ۴٢٣ ریال و حداکثر آن نیز ٧ برابر حداقل دستمزد است.

نرخ پرداخت حق بیمه زنان خانه دار برای برخورداری از حمایتهای بازنشستگی ١۴ درصد؛ بازنشستگی و فوت(پرداخت مستمری به بازماندگان واجد شرایط) ١۶ درصد و بازنشستگی، فوت و از کار افتادگی ٢٠ درصد است. که ٢درصد از نرخهای مذکور سهم دولت می‏باشد.

انتخابی بودن استفاده از خدمات درمانی از دیگر مزایای طرح بیمه زنان خانه دار است. به عبارت دیگر در صورتی که زنان متقاضی استفاده از این نوع بیمه تحت تکفل پدر، مادر یا همسر خود بوده و از این طریق از مزایای درمانی سازمان تأمین اجتماعی برخوردار باشند، نیازی به پرداخت سرانه درمان نمی باشد و در غیر این صورت می توانند با پرداخت سرانه درمان مصوب از خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی نیز برخوردار شوند.

حق سرانه درمان هر ســال بــه تصویب هیــأت وزیران می رســد و در سال جاری ۴۴ هزار تومان برای هر نفر تعیین شده است .

شایان ذکر است استان گیلان با دارابودن بیش از ٢٠ هزار بیمه شده زنان خانه دار پیشتاز بلامنازع این عرصه میباشد که مصداقی از فرهنگ بالای بیمه ای در جامعه بانوان استان است . 

true
false
false
true

false