خواص درمانی توت فرنگی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۳۰ شهریور - ۱۳۹۸  
true
true
خواص درمانی توت فرنگی

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ محمد اکبر زاده اظهار کرد: توت‌فرنگی میوه نسبتا جدیدی است که ۲۵۰ تا ۳۰۰ سال قبل به عنوان یک گیاه دارویی معرفی شده است.
وی ادامه داد: این گیاه متعلق به منطقه خزری و در جنگل‌های شمال کشور به صورت خودرو یافت می‌شود.
اکبرزاده افزود: توت فرنگی گیاهی است از خانواده سرخیان و به صورت چند ساله و از طریق ساقه رونده تکثیر می‌شود.
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی مازندران یادآور شد: تحقیقات اخیر نشان داده که مصرف روزانه یک واحد توت‌فرنگی سبب افزایش قابل توجه مقدار فولات خون شده و نیز فشار خون بالا را کاهش می‌دهد.
وی با بیان اینکه این گیاه سبب جلوگیری از مسدود شدن رگ‌های خونی می‌شود، گفت: توت‌فرنگی سبب بهبود عملکرد حافظه و کنترل التهاب مفاصل می‌شود.
اکبرزاده ادامه داد: توت‌فرنگی دارای منبع مناسب پتاسیم، کلسیم، آهن، فسفر، قندهای مختلف و امگا ۳ است.
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی مازندران خاطرنشان کرد: این گیاه سبب دفع اوره اضافی، اسید اوریک و چربی و همچنین به عنوان درمان کننده نقرص موثر است.
وی با اشاره به اینکه توت‌فرنگی سبب جلوگیری از سکته می‌شود، گفت: آنتوسیانین‌های موجود در این گیاه به عنوان آنتی‌اکسیدان قوی عمل کرده، از ساختمان سلول‌ها در بدن محافظت و از تخریب اکسیدان‌ها جلوگیری می‌کند.
اکبرزاده اظهار کرد: توت‌فرنگی به دلیل داشتن آنزیم‌های بسیار اثراتی قوی‌تر از قرص آسپرین و ایبوبروفن به لحاظ کاهش دردهای روماتیسمی و التهاب مفاصل دارد.

true
true
false
true

false