جشنواره ملی مطبوعات گیلان تمدید شد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۱ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
جشنواره ملی مطبوعات گیلان تمدید شد

پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛   به نقل از رشت پرس، کریم خورسندی، مدیرعامل خانه مطبوعات استان گیلان در دومین جلسه رسمی هیئت مدیره جدید، اظهار کرد:پس از هماهنگی های انجام شده و موافقت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، جشنواره ملی مطبوعات و نمایشگاه استانی نشریات و سایت ها که قرار بود طی روزهای چهارم، پنجم و ششم بهمن در سالن همایش های منطقه آزاد انزلی برگزار شود، به دلیل برگزاری انتخابات الکترونیکی خانه مطبوعات گیلان و وقت و زمانی که به این دلیل از دست رفت با موافقت هیئت مدیره جدید، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان و سازمان منطقه آزاد انزلی این اقدام بزرگ فرهنگی به بهار سال آینده موکول شد.

وی افزود: با تمدید زمان برگزاری جشنواره فرصت ارسال آثار نیز تا ۱۵ اسفندماه امسال تمدید می شود و به زودی فراخوان جدید هم منتشر و توزیع خواهد شد.

این مقام مسئول عنوان کرد: یکی دیگر از مصوبات جلسه هیئت مدیره جدید خانه مطبوعات گیلان ادامه روند رسیدگی به موضوع مالیات خانه مطبوعات تا حصول نتیجه توسط مدیرعامل از طریق شورای عالی مالیاتی کشور با کمک و حمایت نمایندگان استان بود.

خورسندی ادامه داد: متاسفانه موضوع مالیات خانه مطبوعات که به سال های ۹۲-۹۰ مربوط می شود، به دلیل عدم ارائه اظهارنامه به امور مالیاتی منجر به صدور مالیات گردیده و از کل مبلغ ۸۵ میلیون تومان مالیات، پس از شکایت به هیئت حل اختلاف و تجدید نظر و بخشودگی ۵۰ درصدی این مراجع به ۴۳ میلیون تومان کاهش یافته که البته با جرایم در نظر گرفته شده کل مبلغ هم اکنون به ۱۳۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان خاطرنشان کرد: در حال حاضر برگ اخطار اجرایی مالیات صادر شده و افراد هیئت مدیره قبلی و جدید در لیست افراد ممنوع المعامله و… قرار دارند که باید تلاش کنیم از این وضعیت خارج شویم.

وی یکی دیگر از مصوبات جلسه اخیر را برگزاری همایش مالیات و رسانه عنوان کرد و گفت: با هماهنگی مدیرکل و روابط عمومی اداره کل مالیاتی گیلان به زودی این همایش را برگزار خواهیم کرد تا اصحاب رسانه به مسائل مالیاتی که بسیار مهم و ضروری است، آشنا شوند.

خورسندی، از راه اندازی مجدد کمیته های پنجگانه خانه مطبوعات خبر داد و تاکید کرد:کمیته های آموزشی، رفاهی، انضباطی، فرهنگی و حقوقی را با دعوت و فراخوان از اصحاب رسانه و عضو خانه مطبوعات شکل خواهیم داد تا همه در فعالیت های این موسسه مشارکت کنند.

وی در خاتمه ضمن دعوت از اصحاب رسانه و خبرنگارانی که شرایط عضویت طبق اساسنامه خانه مطبوعات را دارند، بیان کرد: مدیران مسئول برای تایید همکاران خود در سایت خانه مطبوعات هم باید در سامانه ثبت نام کنند.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false