توسعه پایدار روستایی از رویکردهای دولت تدبیر و امید است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  جمعه - ۴ تیر - ۱۴۰۰  
true
true
توسعه پایدار روستایی از رویکردهای دولت تدبیر و امید است

به گزارش پایگاه خبری-تحلیلی گیل سداد؛ معصومه ابتکار در مراسم افتتاح پروژه آبرسانی همزمان ۱۱ روستای شهرستان رشت، با تقدیر از همه خدمتگزاران نظام اسلامی و فعالان عرصه سازندگی، اظهار داشت: در شرایطی سالروز پیروزی انقلاب را جشن می گیریم که کشور علاوه بر جنگ اقتصادی، در جنگ روانی قرار دارد و دشمن تمام افتخارات این مرز و بوم را که به برکت خون پاک شهدا شکل گرفته، مورد هجمه قرار داده است.

وی تصریح کرد: اقشار مختلف مردم همواره با مشارکت اجتماعی و سیاسی خود برای ساخت آینده درخشان ایران اسلامی نقش آفرینی کرده اند و در اسفند ماه آینده هم با حضور پررنگ و گسترده پای صندوق های رای و انتخاب نمایندگان بر اساس سلایق خود، باز هم برگ زرینی بر افتخارات انقلاب شکوهمند اسلامی اضافه می کنند.

معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهوری، بیان کرد: همه شرایط برای حضور هرچه گسترده تر آحاد جامعه در عرصه مشارکت سیاسی مهیاست.

ابتکار، با بیان اینکه یکی از تاکیدات دولت تدبیر و امید توسعه پایدار روستایی و توجه به روستاییان است، خاطرنشان کرد: کانون توجه دولت بر تولید و فعالیت های مرتبط با اشتغال در کشور بویژه در روستاهاست.

وی تامین آب آشامیدنی سالم را از شاخص های مهم در سلامت و توسعه پایدار دانست که برای زنان بسیار اهمیت دارد.

معاون رییس جمهوری، با ابراز خرسندی از بهبود شاخص بهره مندی از آب روستایی گیلان با رقمی بالغ بر ۷۷ درصد، ابراز امیدواری کرد که بتوانیم در آینده ای نزدیک این رقم را به ۱۰۰ درصد برسانیم.

ابتکار با تاکید بر لزوم مدیریت صحیح و بهینه آب، خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای مهم در معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، آموزش زنان خانه دار برای اصلاح الگوی مصرف آب است.

وی با بیان اینکه منابع آب شیرین و شرب باید به درستی استفاده شود، اظهار داشت: زنان در خانواده نقش بسیار مهمی برای اصلاح الگوی مصرف آب دارند.

معاون امور بانوان و خانواده رئیس جمهوری، در بخش دیگری از سخنانش به حمایت های همه جانبه دولت از فعالیت های توسعه محور روستایی اشاره و تاکید کرد: با حضور جوانان تحصیل کرده در روستاها و انجام فعالیت های اقتصادی و تولیدی همسو با نیاز روستا همچون بومگردی، گردشگری و … علاوه بر جلوگیری از پدیده نامبارک مهاجرت،می توانند موجب اعتلا و آبادانی روستا و به دنبال آن کشور شوند.

ابتکار، گفت: در گام دوم انقلاب باید تلاش کنیم که اهداف را به معنی واقعی آن برای جوانان که آینده این کشور را رقم می زنند؛ تامین کنیم.

true
true
false
true

false