توسعه روستایی ضامن توسعه پایدار
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۱۵ مرداد - ۱۳۹۹  
true
true
توسعه روستایی ضامن توسعه پایدار

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ یاور پیرعلایی: توسعه دانش بومی ، مشارکت مردمی ، سرمایه گذاری و تامین منابع درآمد پایدار روستایی از جمله راه های توسعه پایدار روستایی است.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان در گفتگوی خبر ۲۰ شبکه باران با اشاره به اهمیت توسعه روستایی به ویژه در سال های اخیر گفت : توسعه دانش بومی ، مشارکت های مردمی ، سرمایه گذاری  و تامین منابع درآمد پایدار روستایی از جمله راههای توسعه پایدار روستایی است.
یاور پیرعلایی در ادامه به وضعیت خدمات رسانی به روستاهای گیلان اشاره کرد و    افزود : تاکنون ۲ هزار و ۵۵۷ روستای گیلان از نعمت برق ، ۲ هزار و ۱۵ روستا از نعمت گاز طبیعی و هزار و ۶۷۸ روستا از آب آشامیدنی بهره مند هستند.
وی گفت : تا پایان امسال به ۹۳ روستای دیگر نیز گازرسانی می شود.
وی مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان با بیان اینکه گیلان دارای ۴۳ بخش ، ۱۰۹ دهستان ، ۲ هزار و ۵۶۷ روستا و هزار و ۸۳۲ دهیاری دارد گفت : ۹۲۷ هزار نفر معادل ۳۶ و ۷ دهم درصد جمعیت گیلان روستایی هستند.
یاور پیرعلایی در ادامه افزود : ۲ هزار و ۴۷۹ روستا معادل ۹۵ درصد روستاهای گیلان دارای تلفن ثابت و ۲ هزار و ۲۶۸ روستا نیز از اینترنت پرسرعت بهره مند هستند.
وی با بیان اینکه ۲۲ دستگاه اجرایی در گیلان در حوزه روستایی فعال و در توسعه روستایی مشارکت دارند تصریح کرد : امسال ۵۲۸ میلیارد تومان اعتبار ابلاغ شد که ۳۳۳ میلیارد تومان آن تخصیص داده شد.
عضو هیات مدیره انجمن جغرافیا و برنامه ریزی روستایی کشور نیز در گفتگوی تلفنی با خبرگزاری صدا و سیما گفت : روستاها در تامین نیازهای استراتژیک شامل مواد اولیه صنایع تبدیلی ، صنایع کوچک و بزرگ نقش مهمی دارند.
نصرالله مولایی با بیان اینکه برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی برای نخستین بار در  برنامه ششم توسعه تصویب شد افزود : دولت مکلف است این برنامه را از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰ در ۲۵ هزار روستای کشور اجرا کند.
وی در ادامه گفت : سهم گیلان در اجرای برنامه توسعه اقتصادی و اشتغالزایی هزار و ۳۰۵ روستا است که در حال حاضر سالانه در ۲۶۱ روستا در حال اجراست.

true
true
false
true

false