توسعه دانشگاه‌ها یکی از ملاک‌های پیشرفت جوامع است / حتی عاملی همچون تحریم‌ نمی تواند مانع توسعه اقتصادی گیلان شود
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۲۸ اردیبهشت - ۱۴۰۱  
true
true
توسعه دانشگاه‌ها یکی از ملاک‌های پیشرفت جوامع است / حتی عاملی همچون تحریم‌ نمی تواند مانع توسعه اقتصادی گیلان شود

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد: دکتر مصطفی سالاری در این همایش که عصر امروز با حضور معاون رئیس جمهور در محل تالار حکمت دانشگاه گیلان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از اولویت ها در سطح آموزش عالی در استان حرکت به سمت دانشگاه های نسل سوم است.

*دانشگاه ها باید در زمینه اشتغال و کارآفرینی حرکت کنند*

وی با بیان اینکه دانشگاه ها باید در زمینه اشتغال و کارآفرینی حرکت کنند، افزود: آموزش ها در مراکز آموزش عالی استان گیلان باید به گونه ای باشد که دانشجو را در مسیر اشتغال  و کارآفرینی سوق دهد.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه گیلان در حوزه های دانشگاهی و علمی دارای ظرفیت های بسیار بالایی است، ادامه داد: باید با یک برنامه مناسب از این ظرفیت در زمینه توسعه گیلان به ویژه اشتغالزایی بهره گیری شود.

دکتر سالاری با تأکید بر ضرورت توسعه علمی در گیلان، تصریح کرد: باید فضا را برای حضور فعال و گسترده دانشگاهیان، پژوهش و تحقیقات علمی افزایش دهیم تا زمینه رشد و توسعه جامعه فراهم شود. وی همچنین با اشاره به اینکه استان گیلان از هر نظر دارای ظرفیت و پتانسیل برای توسعه و رشد اقتصادی است، گفت: امکانات اولیه توسعه در گیلان وجود دارد، تنها نیازمند مشارکت دستگاه ها و دانشگاه ها در راستای برنامه ریزی و تصمیم گیری هستیم.

*توسعه دانشگاه‌ها یکی از ملاک‌های پیشرفت جوامع است*

استاندار گیلان با بیان اینکه دانشگاهیان باید در برنامه‌ریزی‌های استان گیلان حضور موثر داشته باشند، خاطرنشان کرد: دانشگا‌ه‌ها باید در مسیری حرکت کنند که پژوهش‌های آن‌ها به تولید ثروت، اشتغال و کارآفرینی ختم شود. دکتر مصطفی سالاری همچنین با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت دانشجویان در راستای توسعه استان گیلان، خاطرنشان کرد: توسعه دانشگاه‌ها یکی از ملاک‌های پیشرفت جوامع است.

وی با تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت دانشگاهیان و نخبگان در راستای توسعه استان تصریح کرد: تلفیق ظرفیت خدادادی استان گیلان و نیروی انسانی توانمند و فرهیخته آن سبب پیشرفت و توسعه گیلان می‌شود.

*حتی عاملی همچون تحریم‌ نمی تواند مانع توسعه اقتصادی گیلان شود*

استاندار گیلان با بیان اینکه عملکرد هماهنگ و مناسب تمام ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی سبب توسعه استان می‌شود، ابراز داشت: استان گیلان ظرفیت بالایی برای توسعه اقتصادی دارد و حتی عاملی همچون تحریم‌ نمی تواند مانع توسعه اقتصادی آن شود.

دکتر سالاری با بیان اینکه هیچ استانی همانند گیلان دارای ظرفیت های مناسب در بخش های مختلف برای اشتغال زایی نیست، اظهار کرد: می توانیم با بهره گیری از منابع داخلی در راستای توسعه و ایجاد فرصت های شغلی گام برداریم.

وی با اشاره به تمایز جامعه علمی و غیرعلمی گفت: هرچقدر حضور دانشگاهیان، تحقیقات آموزش عالی و پژوهش‌ها در جامعه افزایش یابد رشد و توسعه جامعه ترقی پیدا می‌کنند.

رونمایی از تمبر پنجاهمین سالگرد تأسیس آموزش عالی گیلان و تقدیر از دکتر والی پور به عنوان پیشکسوت آموزش عالی استان از دیگر برنامه های این همایش بود.

در پایان این مراسم به مناسبت روز درختکاری، یک اصله نهال در محوطه دانشگاه گیلان توسط استاندار گیلان و معاون رئیس جمهور غرس شد.

 

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false