. توزیع میوه شب عید در گیلان تا دهم فروردین ادامه دارد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  دوشنبه - ۶ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
توزیع میوه شب عید در گیلان تا دهم فروردین ادامه دارد

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد به نقل از ایرنا؛ فرهاد دلق پوش اظهار داشت: ۶۰۰ تن سیب و ۷۰۰ تن پرتقال با قیمت دولتی در سراسر استان با محوریت تعاونی روستایی و همکاری اتاق اصناف و شهرداری ها توزیع خواهد شد. 

وی قیمت هر کیلوگرم سیب را شش هزار و ۴۰۰ تومان و قیمت هر کیلوگرم پرتقال را سه هزار و ۵۰۰ تومان عنوان و بیان کرد: ۱۶ مکان در شهر رشت برای عرضه میوه با قیمت مصوب در نظر گرفته شده است. 
جانبازان روبروی ترمینال خط کناره اتحادیه تعاونی روستایی رشت، کمربندی خرمشهر جنب مجتمع مروارید، بلوار نماز جنب کمیته امداد امام خمینی (ره) منطقه سه، بوستان ملت خیابان شهید احمدزاده روبروی بیمه پاسارگاد، بلوار معلم میدان سرگل، جاده فومن حافظ آباد روبروی مسجد امیر المومنین (ع)، حمیدیان شهرک حمیدیان میدان غدیر و میدان جهاد جنب مدرسه معرفت نو از جایگاه های توزیع میوه شب عید در رشت است. 
ضیابری ۲ جنب بازارچه پایتخت، فلکه رازی جنب آتش نشانی، پل طالشان مسکن مهر جنب شهرداری منطقه پنج مسکن مهر، میدان توشیبا جنب مصلی، خیابان رسالت روبروی صدا و سیما جنب مرکز توسعه نوغانداری کشور، خیابان امام خمینی (ره) خیابان شهید باهنر، خیابان پرستار سازمان مشاغل شهری و فرآورده های کشاورزی و خیابان سعدی جنب بانک ملی شعبه شهرداری رشت از دیگر جایگاه هاست. 
دبیر کارگروه تنظیم بازار استان همچنین مصرف آرد در گیلان را به علت شناوربودن جمعیت و گردشگر بیش از سهمیه فعلی دانست و گفت: هم اکنون سرانه آرد برای هر نفر، هفت کیلوگرم در نظر گرفته شده که افزایش سرانه مصرف آزادپزان را برای ایجاد تعادل در عرضه نان پیگیری می شود. 
وی میانگین مصرف روزانه مرغ در گیلان را نیز حدود ۲۰۰ تن دانست و افزود: در گیلان حدود ۵۰۰تن مرغ تولید می کنیم و چنانچه به اندازه نیاز مردم مرغ در ویترین باشد، جو روانی هم نخواهیم داشت. 
به گفته دلق پوش، مقدار ۳۰۰ تن مرغ اضافه تولید داریم که به تهران ارسال می شود و تولید کنندگان مرغ اعلام می کنند که از آنها نهاده های دامی تشویقی می گیرند. 
دلق پوش با بیان اینکه می توانیم بر اساس ۲۰۰تن سهمیه مرغ میزان سهمیه مرغ هر شهرستان را مشخص کنیم تا بازار دچار مشکل نشود ، اظهار کرد : تنظیم گوشت قرمز در گیلان را بر اساس شاخص ها و ظرفیت های هر شهرستان تقسیم کردیم و امیدواریم در رفع کاستی ها تلاش شود. 

true
false
false
true

false