تعداد زائران اربعین گیلان از ۴۰ هزار نفر گذشت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  سه شنبه - ۱۳ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
تعداد زائران اربعین گیلان از ۴۰ هزار نفر گذشت

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ حسن فعال افزود: تاکنون ۴۰ هزار و ۲۹۰ نفر زائر گیلانی برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین ثبت نام  کرده اند.

وی تصریح کرد:  ثبت نام تا سه روز قبل از اربعین ( ۲۴ مهرماه ) ادامه دارد اما بازه زمانی اعزام ها با انتخاب  متقاضیان از ۱۰ شهریور تا هفتم آبان ماه است.

 فعال  با بیان اینکه امسال نیاز به اخذ روادید نیست، تصریح کرد:  متقاضیان می توانند با گذرنامه معتبر با اعتبار حداقل سه ماه در سایت سماح به آدرس samah.haj.ir   ثبت نام کنند.

 وی ثبت نام در سایت سماح را برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین ضروری خواند و افزود : متقاضیان بایستی بیمه و گذرنامه برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین حسینی داشته باشند.

به گفته فعال؛ نیاز به سپردن وثیقه  برای طلاب ، دانشجویان و دانش آموزانی که برای شرکت در مراسم پیاده روی اربعین مشکل سربازی دارند ، نیست و  با اخذ مجوز از سازمان نظام وظیفه استان می توانند  در سامانه سماح ثبت نام کنند.

وی با اشاره به مبلغ قابل پرداخت برای ثبت نام در سامانه سماح گفت: در صورتی که  افراد خود  در سامانه سماح ثبت نام کنند، ۲۲هزار تومان و اگر از طریق دفاتر حج و زیارت نام نویسی خود را انجام دهند، مبلغ قابل پرداخت ۲۵ هزار تومان است.

فعال  از متقاضیانی که قصد دارند در مراسم اربعین شرکت کنند، خواست تا ثبت نام خود را به روزهای آخر موکول نکنند چرا که ممکن است به علت مشکلات نرم افزاری از جمله قطع شدن سیستم، در  برنامه ریزی آنان مشکل ایجاد شود.

وی تعداد دفاتر زیارتی استان را ۵۲ دفتر ذکر و تصریح کرد: به منظور تسهیل  در ثبت نام زائران سه دفتر موقت در شهرهای سنگر ، ماسال و رودبار نیز راه اندازی شده و زائران می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت gilan.haj.ir مراجعه کنند.

به گفته مدیر حج و زیارت گیلان؛  در حال حاضر ۱۷ موکب  از گیلان در مرز مهران، کربلا و نجف برپا شده که دو موکب در مهران و مابقی در نجف و کربلا هستند.

سال گذشته ۲۳ هزار و ۸۱۶ نفر برای شرکت در مراسم اربعین حسینی  روادید دریافت کردند./ایرنا

true
true
false
true

false