تذکر، سوال و استیضاح ابزار اصلی شورا / عقلانیت و پرهیز از حواشی، مبنای تصمیمات شورای پنجم
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  دوشنبه - ۸ آذر - ۱۴۰۰  
true
true
تذکر، سوال و استیضاح ابزار اصلی شورا / عقلانیت و پرهیز از حواشی، مبنای تصمیمات شورای پنجم

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد: سیدامیرحسین علوی در این نشست که در محل صحن شورای اسلامی شهر رشت برگزار شد، اظهار داشت: در تمام دوران کاری شورای چهارم و پنجم تلاشمان بر این بوده و است که “عقلانیت” مبنای تصمیمات مان قرار گیرد و از هرگونه حواشی بپرهیزیم.

وی رویکرد شورای پنجم، بخصوص پس از انتصاب شهردار جدید را افزایش مشارکت اجتماعی عنوان کرد و گفت: در این راستا شکل گیری شورایاری ها، اتاق شکوفایی، اتاق شهروند و اتاق ایده با هدف افزایش مشارکت اجتماعی، حفظ اعتماد مردم به نمایندگانشان در شورا، استفاده از تفکرات و پیشنهادات صاحب نظران و مهندسان جهت رشد و‌ توسعه شهر و مواردی از این دست، با هدف تقویت کارکرد شورا در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت مساجد را یکی از مهمترین کانون های اجتماعی در شهر قلمداد و خاطرنشان کرد: غالبا در طول روز بخشی از زمان خود را به حضور در مساجد و ارتباط مستقیم با مردم اختصاص می دهم و معتقدم این اقدامات ثمرات مطلوبی برای مردم به همراه دارد.

مهندس علوی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به خلاء قانونی موجود در برخی مواد قانون شوراها، تصریح کرد: این معضل در بسیاری از موارد کارکرد شورا را با ضعف روبرو کرده است و توجه مراجع ذی صلاح را می طلبد.

وی در ادامه به گلایه مندی و کاهش اعتماد عمومی به شهرداری ‌و شورای شهر رشت در برشی از دوره کاری شورای چهارم اشاره کرد و با بیان اینکه تذکر، سوال و استیضاح ابزار اصلی شورا است، خاطرنشان کرد: علی رغم برخی اقدامات مثبت صورت گرفته در آن بازه زمانی، در اواخر دوره مذکور، نارضایتی عمومی از عملکرد مدیریت شهری به حدی رسید که ناگزیر به عزل شهردار در واپسین روزهای کاری شورای چهارم شدیم.

رئیس شورای پنجم شهر رشت در پایان سخنانش اظهار کرد: شورا تنها نهادی است که می تواند بیشترین ارتباط را با مردم برقرار کند و من به نوبه خودم از برقراری چنین نشست هایی قلبا استقبال می کنم؛ یقینا جامعه مهندسی می تواند تاثیر شگرفی در توسعه شهر ایفا کند.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false