تا پایان سال بهره‌برداری از برخی واحدهای صنعتی شهرستان آستانه‌اشرفیه
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
تا پایان سال بهره‌برداری از برخی واحدهای صنعتی شهرستان آستانه‌اشرفیه

 به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛  به نقل از خبرگزاری فارس، احمدعلی شهیدی در دیدار با فرماندار آستانه‌اشرفیه در سالن جلسات فرمانداری این شهر با تأکید بر لزوم ایجاد اشتغال پایدار اظهار کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی اعتبارات خاص دولتی ندارد و ک شرکت خودگردان است.

وی با اشاره به مشکلات نگهداری در این شهرک‌ها خاطرنشان کرد: صنعتگران این شهرک مالیات پرداخت می‌کنند و بخشی از این مالیات برای نگهداری و تأسیسات شهرک خرج می‌شود.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی گیلان از پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصدی شهرک صنعتی پرکا پشت خبر داد و افزود: چند تصفیه‌خانه این شهرک در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد البته تمام این‌ها بستگی به پرداخت مطالبات پیمانکاران دارد.

شهیدی از بهره‌برداری تصفیه‌خانه شهرک صنعتی نقره ده آستانه تا پایان سال خبر داد و گفت: با احداث این تصفیه‌خانه‌ها بخشی از مشکلات زیست‌محیطی حل می‌شود، برخی از این مشکلات زیست‌محیطی مسائل فرهنگی دارد، بخشی از مشکلات محیط زیستی نقره ده به این مسئله برمی‌گردد که اراضی که از مسیر این تصفیه‌خانه می‌گذرد متعلق به مردم است و مردم برای اجرای این پروژه تقاضای فروش زمین‌های خود رادارند.

وی بابیان اینکه ارگان‌های دولتی نمی‌توانند اراضی نسخ را خریداری کنند بیان کرد: این کار غیرقانونی است و با بهره‌برداری تصفیه‌خانه احتمالاً این مسائل حل شوند البته دراین‌بین برخی دنبال منافع خود هستند.

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی گیلان با اشاره به اخذ مطالبات شهرک‌های صنعتی از واحدهای صنعتی یادآور شد: شهرک صنعتی بدون اخذ مطالباتش نمی‌تواند به حیات خود ادامه دهد، باید حداکثر مماشات را با واحدهای صنعتی انجام دهیم اما تأخیر در برخی پروژه‌ها به دلیل دریافت نکردن این مطالبات است.

وی با اشاره به انتقال واحدهای صنعتی گفت: دولت در احداث تصفیه‌خانه‌ها مشارکت ۵۰ درصدی دارد، بخشی از اعتبارات را نیز خود شهرک تقبل می‌کند و واحدهای صنعتی نیز باید در این امر مشارکت کنند؛ البته سیاست شرکت شهرک‌های صنعتی این است که کمترین فشار را به واحدهای صنعتی و صنعتگران وارد کند.

شهیدی به فسخ برخی قراردادها اشاره کرد و گفت: فسخ قرارداد برخی پروژه‌ها چالش‌های اعتباری را برای شرکت ایجاد می‌کند و باید از فسخ قراردادها تا پیدا شدن متقاضی خرید جلوگیری کنیم.

فرماندار آستانه‌اشرفیه نیز در این دیدار اظهار کرد: شهرک‌های صنعتی باید موضوعات خود را به‌خوبی منعکس کنند و در جهت رفع مشکلات تلاش کنند.

رحیم حیدری گلرودباری بابیان اینکه واحدهای غیرفعال و نیمه فعال باید برای سرمایه‌گذاری معرفی شوند تصریح کرد: اگر سرمایه‌داران با مراجعه به فرمانداری عمل کنند قطعاً نتیجه‌بخش خواهد بود.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false