تاکید رئیس جمهوري، استفاده از ظرفیت تمام کسانی است که دلسوز ایران هستند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
تاکید رئیس جمهوری، استفاده از ظرفیت تمام کسانی است که دلسوز ایران هستند

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی گیل سداد؛ دکتر عبدالرضا رحمانی فضلی در آیین تکریم و معارفه استانداران قدیم و جدید گیلان در رشت بیان کرد: رئیس جمهوری تاکید دارد از تمام کسانی که دلسوز ایران هستند و برای امنیت، اقتدار و توسعه ملی تلاش می کنند؛ استفاده شود.

وی اولویت در استان ها را استفاده از ظرفیت های استانی دانست و افزود: همه استان ها قابلیت های بسیاری در حوزه های سیاسی، اجتماعی، علمی و فناوری دارند و در شرایط کنونی مطالبه مردم از ما، بهبود وضعیت اقتصادی، معیشت و خصوصا اشتغال است.

وی گفت: ما اکنون با بیکاری انباشته شده زیادی از قبل مواجه هستیم به طوری که سالانه یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر به این جمعیت افزوده می شوند که اگر در سال بخواهیم یک میلیون شغل ایجاد کنیم باید به رشد هشت درصدی برسیم که تحقق این امر نیازمند سرمایه گذاری ها، تلاش ها و اقدامات بسیاری است که استانداران باید در این مسیر و برای تحقق این امر تلاش جدی داشته باشند.

وزیر کشور گفت: باید نسبت به این امر مهم پاسخگو باشیم؛ پرداختن به مسائل حاشیه ای سم است و هر چیزی که مانع پاسخگویی به مردم است، باید کنار گذاشته شود و تنها، خدمت به مردم ملاک باشد و بجز این اگر حرکت کنیم، باید پاسخگو باشیم استانداران اهل تعامل باشند.

وزیر کشور در ادامه سخنانش افزود: استاندار باید قدرت هماهنگی در استان را داشته باشد؛ معتقدیم بدون هماهنگی نمی توان کارها را پیش برد، استانداری موفق است که سپاه، بسیج، ارتش، قوای مقننه و قضاییه همراه و هماهنگ با او باشند.

وی ادامه داد: استانداری که با وجود توانایی های بالا، نتواند هماهنگی ایجاد کند، موفق نخواهد بود زیرا تعامل را گفتگو تلقی نمی کنیم بلکه مشارکت عملی می دانیم.

رحمانی فضلی گفت: اگر نتوانیم تامین سرمایه کنیم و بخش خصوصی را در سرمایه گذاری تشویق نماییم، به یقین موفق نمی شویم و این امر، با تعامل و ایجاد بسترهای امن و نتیجه بخش ممکن است. مهمترین اصل برای دولت، عمل به وعده های داده شده است.

وزیر کشور همچنین بیان داشت: برای دولت تدبیر و امید، مهمترین اصل این است که سیاست ها و قول های داده شده به مردم را عملی کند زیرا مردم، به برنامه های دولت رأی داده اند.

وی همه استان ها را جزو سرزمین مقدس ایران اسلامی دانست و گفت: باید با بکار گرفتن اولویت ها و نیروهایمان، بتوانیم ضمن رشد و توسعه، به یک توازن و تعادل برسیم.

دکتر رحمانی فضلی خاطرنشان کرد: کماکان برنامه دولت این است که استانداران با توجه به توصیه های رهبری و رئیس جمهوری، در بحث توسعه فعالیت کنند؛ توسعه در دولت و در استان ها از مهمترین اولویت های دولت است و رئیس جمهوری تاکید دارد که اراده و عزم راسخ رهبری را به نتیجه برسانیم و محقق کنیم.

وی با بیان اینکه به مشارکت مردم در عرصه های مختلف سیاسی اعتقاد داریم و به آن نیازمندیم، گفت: تامین آزادی های سیاسی، تقویت و صیانت آن در حوزه قانون، از اولویت های دیگر ماست و استانداران باید هدایتگر این سیاست ها در استان ها باشند؛ تاکید رئیس جمهوری، استفاده از ظرفیت تمام کسانی است که دلسوز ایران ھستند.

وزیر کشور با اشاره به تأکیدات رئیس جمهور برای به کار گیری بانوان و جوانان در مشاغل مدیریتی گفت: باید از جوانان، بانوان با هر گرایش فکری البته با مشی اعتدالی در حوزه مدیریتی استفاده شود، سیاست دولت این است که در حوزه مدیریتی افراد با مشی اعتدالی از هر گرایش سیاسی بکار گرفته شوند چرا که رئیس جمهور نیز بر اساس این نگاه وزرا و معاونین خود را برگزیده و ما نیز در انتخاب استانداران این مولفه را در نظر گرفته ایم.

وی با تأکید بر اینکه در استانها باید از ظرفیت بومی و استانی تا حد امکان استفاده شود، اظهار داشت: مردم به ما اعتماد کردند و ما را سر کار آورده اند تا مطالبات آنها را پیگیری کنیم اکنون نیز مطالبات واقعی مردم مسئله اقتصاد، معیشت و اشتغال است.

دکتر رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به فرارسیدن ماه محرم گفت: تقویت اعتقادات دینی مردم و گسترش تفکرات انقلابی، از اصول ماست و فراموش نمی کنیم آنچه که موجب تداوم و بسط انقلاب شده، اعتقادات دینی است.

وی ادامه داد: باید مردم را با اندیشه های ناب، برابری، نشاط، شادابی و امید بیش از پیش آشنا کنیم و در این مسیر حرکت دهیم.

دکتر رحمانی فضلی با اشاره به شهدایی همچون شهید حججی گفت: شهدا از صدر اسلام تا انقلاب اسلامی و شهدای مدافع حرم مثل شهید حججی که برای حفظ و عظمت اسلام به شهادت رسیدند، برای ما الگو هستند و مدیون آنان هستیم.

وی خاطرنشان کرد: همه اینها در دامان مادرانی پاک و مومنه، رشد و بالندگی یافته اند و مسیر تعالی را تا رسیدن به لقاءاالله طی کرده اند.

وی اقتدار جمهوری اسلامی ایران، استقلال و عزت مردم را به برکت خون شهدا دانست و ادامه داد: عاشورا برای ما آینه عبرت آموزی، انعکاس حماسه، دلاوری، فداکاری، ایثار، عقل، عشق و زیبایی است.

رحمانی فضلی اضافه کرد: ما درس عاشورا را برای خودمان در طول تاریخ به عنوان الگو و مسیر تعالی می دانیم و باید شکرگزار خدای متعال باشیم و بدانیم جایگاه، مرتبه و سلسله قرارگیری مسئولیت ها، یک سلسله عرضی است و نیت خالص، خدمت واقعی و صادقانه به مردم است.

وزیر کشور همچنین گفت: آمارها نشان می دهد که تلاش های خوبی انجام شده و شرایط گیلان گویای این ظرفیت است که اقدامات خوب دوره استاندار قبلی، ادامه یابد.

وی مصطفی سالاری را از استانداران جوانی که با برنامه ریزی و مدیریت در بوشهر پیشرفت هایی انجام داده، ذکر و اضافه کرد: گیلان و بوشهر، وجوه اشتراکی همچون دریا، بندر و… داشتند و بر این اساس، استاندار گیلان معرفی و منصوب شده است.

رحمانی فضلی یادآور شد: رنج عظیمی که ما امروز در استان ها داریم؛ عدم توازن و تعادل در حوزه جمعیت، منابع و توانایی هاست که نتیجه آن، مهاجرت ها، بزهکاری ها و خالی شدن مناطقی است که ظرفیت رشد و توسعه را دارند.

وی نیروی انسانی کارآمد، مدیریت خوب، ظرفیت های فناوری و موقعیت جغرافیایی را از جمله پتانسیل های گیلان دانست و تاکید کرد که مدیران باید آنها را در جهت رشد و تعالی استان و درنهایت کشور بکار گیرند.

در پایان این مراسم با قدردانی از تلاش های دکتر محمدعلی نجفی استاندار قبلی گیلان که به عنوان استاندار البرز منصوب و معرفی شده، دکتر مصطفی سالاری استاندار سابق بوشهر، به عنوان نماینده عالی دولت در گیلان معرفی شد.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false