تالاب انزلی، تجارت خارجی، توسعه دریامحور، گردشگری و حمل و نقل ریلی انزلی در برنامه آمایش باید مورد توجه قرار گیرد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
تالاب انزلی، تجارت خارجی، توسعه دریامحور، گردشگری و حمل و نقل ریلی انزلی در برنامه آمایش باید مورد توجه قرار گیرد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ میرشمس مومنی زاده در اولین کارگاه هم اندیشی مرحله شناخت و تحلیل وضع موجود برنامه آمایش استان گیلان، با بیان اینکه مطالعات طرح آمایش باید در اختیار فرمانداران قرار بگیرد، اظهار کرد: طرح آمایش باید بر شهرستان ها تمرکز کند و صرفا دیدگاه استانی و منطقه ای نداشته باشد.

وی، با اشاره به ساحلی بودن این شهرستان و برخورداری از مرز دریایی با کشورهای همسایه، افزود: با توجه به مرز دریایی و وجود منطقه آزاد موضوع تجارت خارجی باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

فرماندار شهرستان انزلی گردشگری را یکی از ظرفیت های فوق العاده استان گیلان دانست و گفت: گردشگری یکی از ظرفیت های مهم شهرستان انزلی محسوب می شود که باید به عنوان یکی از شاخص های طرح آمایش سرزمین در نظر گرفته شود.

مومنی زاده با اشاره به اهمیت ملی و بین المللی تالاب انزلی، خاطرنشان کرد: تالاب انزلی در مطالعات آمایش گیلان به صورت جدی و ویژه دیده شود، زیرا نقش اساسی در توسعه گردشگری دریامحور دارد.

وی، با تاکید بر لزوم برنامه ریزی در جهت توسعه دریامحور، عنوان کرد: حمل و نقل هوایی و دریایی باید مورد توجه قرار گیرد. در توسعه زیربناهای استان بحث راه آهن رشت – انزلی – آستارا مطرح است که نشان دهنده نقش ویژه انزلی است که درطرح امایش منطقه ای باید بیشترمورد توجه قرارگیرد.

 

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false