. بیش از 2 میلیون گیلانی پرونده الکترونیک سلامت دارند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۴ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
بیش از ۲ میلیون گیلانی پرونده الکترونیک سلامت دارند

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد و به نقل از ایسنا؛ عباسی با بیان اینکه سامانه یکپارچه بهداشت (سامانه سیب) در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز همانند سایر دانشگاه‌ها از سال ۹۵ در واحدهای ارایه خدمت در حوزه بهداشت، استقرار یافت اظهار کرد: در این زمینه، به همت ۵ هزار کاربر این سامانه تاکنون، حدود د۲ میلیون و ۳۰۰ هزار نفر از جمعیت گیلان در سامانه سیب، ثبت نام شده‌اند.

وی تصریح کرد: این تعداد ثبت نامی برابر ۹۱ درصد جمعیت گیلان است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: با استقرار سامانه سیب، بیش از ۳۲ میلیون خدمت ارایه شده به گیلانیان در حوزه بهداشت در این سامانه ثبت شده است و در حال حاضر، حدود ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار گیلانی دارای پرونده الکترونیک سلامت در بستر سامانه سیب هستند.

عباسی افزود: از این تعداد، برای حدود یک میلیون و ۵۰۰هزار نفر، حداقل یک خدمت به ثبت رسیده است. از ۳۲ میلیون خدمت ارایه شده، ۳ میلیون خدمت مربوط به کودکان کمتر از یکسال، ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار خدمت مربوط به کودکان ۲ تا۵ سال، ۱۲ میلیون خدمت برای زنان باردار و باروری سالم و ۱۵ میلیون خدمت به نوجوانان و جوانان، سالمندان و میانسالان، به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: با استقرار نظام ارجاع الکترونیک، هزینه‌های وزارت بهداشت در حوزه پزشک خانواده به ثمر می‌نشیند و گیلان با استقرار موفق نظام ارجاع الکترونیک؛ توانست هدف دیرینه وزارت بهداشت را، محقق کند.

عباسی در پایان گفت: گیلان در زمینه استقرار نظام ارجاع الکترونیک از طریق سامانه سیب، دارای رتبه اول کشور در بین ۶۴ دانشگاه علوم پزشکی کشور است.

true
false
false
true

false