بیشترین تنوع پرندگان مهاجر در پارک ملی بوجاق فرود می‌آیند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  سه شنبه - ۳۰ دی - ۱۳۹۹  
true
true
بیشترین تنوع پرندگان مهاجر در پارک ملی بوجاق فرود می‌آیند

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ حسین علی‌نژاد گفت: از ابتدای آغاز مهاجرت پرندگان مهاجر به گیلان تاکنون تعداد اندکی از پرنده ها وراد گیلان شده‌اند و به تدریج به جمعیتشان افزوده خواهد شد. وی افزود: اغلب پرندگان مهاجری که تاکنون وارد زیستگاه‌های استان شده‌اند، از نوع مرغابی‌سانان هستند.

علی‌نژاد با اشاره به اینکه مهاجرت پرندگان تا اوایل فصل زمستان ادامه دارد، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۱۳۵ هزار و ۵۹۵ قطعه پرنده مهاجر در گیلان زمستان‌گذرانی کردند.

رئیس اداره حیات وحش اداره کل محیط زیست گیلان تصریح کرد: افزایش یا کاهش جمعیت پرندگان مهاجر به عوامل مختلفی از جمله شرایط اقلیمی و برودت هوا بستگی دارد، ضمن اینکه امنیت زیستگاه‌ها نیز به گسترش میزبانی از این مهمانان زیبا می‌افزاید. وی با بیان اینکه تعدادی غاز خاکستری که بزرگترین غاز ایران و از گونه غیرحمایت شده است که بیشترین جمعیت غازهای مهاجر در ایران متعلق به این گونه است، گفت: جمعیت مهاجر غازهای زمستان‌گذران در سال‌های کاهش یافته است.

علی‌نژاد با اشاره به اینکه غاز پیشانی سفید، غاز پیشانی سفید کوچک و غاز پا زرد را از دیگر غازهای مهاجر به گیلان در دهه اخیر است، تصریح ‌کرد: دو گونه غاز پیشانی سفید کوچک و غاز پازرد به ترتیب از گونه های در خطر انقراض جهانی و بسیار کمیاب ایران هستند. وی گفت: هرساله بیشترین تعداد پرندگان مهاجر در تالاب انزلی و بیشترین تنوع پرندگان مهاجر در پارک ملی بوجاق فرود می‌آیند.

true
برچسب ها : , ,
true
false
true

false