بهبود و نوسازی تجهیزات و آزمایشگاه‌های استاندارد، گامی در حمایت از تولید است
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۲۸ شهریور - ۱۴۰۰  
true
true
بهبود و نوسازی تجهیزات و آزمایشگاه‌های استاندارد، گامی در حمایت از تولید است

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ ارسلان زارع در جلسه شورای استاندارد گیلان که با حضور شریعتی رئیس سازمان ملی استاندارد در سالن غدیر استانداری برگزار شد، اظهار کرد: سازمان ملی استاندارد به عنوان یکی از مراکز مرجع، وظایف خطیر و سنگینی بر دوش دارد چراکه به نوعی زندگی همه مردم متأثر از عملکرد این سازمان است.
وی ادامه داد: مردم با اطمینانی که نسبت به نشان استاندارد دارند مطمئنند که بررسی ها ، اظهار و اعلام نظرهای این مجموعه از پشتوانه علمی، فنی و تخصصی برخوردار بوده و به همین جهت اندیشه‌شان نسبت به کالاهای دارای مهر استاندارد، آسوده است.
 زارع گفت: سازمان ملی استاندارد باید با تلاش مضاعف، از اعتماد و اطمینان مردم نسبت به این سازمان و مُهر و نشان استاندارد، پاسداری و حفاظت می کند.
نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: بهبود و نوسازی تجهیزات و آزمایشگاه های سازمان ملی استاندارد و استفاده از آزمایشگاه های همکار در استان ها ، گامی موثر در جهت حمایت از تولیدکنندگان و تسریع در فرآیند صدور مجوزهاست.
وی با اشاره ظرفیت‌های گوناگون گیلان در بخش های صنعت، تولید محصولات کشاورزی و صنایع وابسته و خدمات گردشگری متناسب با رسالت سازمان ملی استاندارد افزود: در دولت برای استانداردسازی بخش زیادی از محصولات کشاورزی از جمله زیتون گام‌های موثر برداشته شد.
وی یادآور شد: باتوجه به جایگاه برتر گیلان در ۲۰ محصول تولیدی، برای ارائه خدمات بهتر به جمعیت متراکم استان، ایجاد دفاتر و نمایندگی شهرستانی منجر به تسهیل امور و رضایتمندی مردم شده است.
 زارع اظهار کرد: باتوجه به وجود سه بندر فعال آستارا، انزلی و کاسپین، این استان در زمره استان های مهم کشور قرار دارد و با در نظر داشتن گردشگرپذیربودن گیلان و وجود مراکز تفریحی، اقامتی و شهربازی، حفظ سلامت مردم بسیار حائز اهمیت است.
وی استانداردسازی محصولات و خدمات در استان با هدف حضور مؤثر در بازارهای منطقه ای و جهانی باتوجه به عضویت ایران در اتحادیه اقتصادی اوراسیا را نیازمند مشارکت تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرایی مرتبط دانست و گفت: دقت و نظارت بر استاندارد واردات و صادرات کالا از مرزهای زمینی و دریایی استان، یک ضرورت است چراکه خروج کالای بدون استاندارد می تواند راه صادرات آن کالا را ببندد.
وی خاطرنشان کرد: در تولید هر نوع کالایی به ویژه کالاهای روزمره مورد نیاز مردم به‌واسطه ارتباط مستقیم با سلامت و جان آنان، باید به رعایت استانداردها اعتقاد داشته باشیم و اصول و چارچوب‌ها را رعایت کنیم.
نماینده عالی دولت در گیلان افزود: به‌طور قطع ارتقاء استاندارد و کیفی‌سازی محصولات و خدمات، اعتماد عمومی، رضایتمندی مردم و رشد و توسعه استان را به دنبال خواهد داشت.

true
true
false
true

false