. بسیاری از استعدادهای تئاتر گیلان در شبکه باران هدر رفتند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
بسیاری از استعدادهای تئاتر گیلان در شبکه باران هدر رفتند

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد به نقل از تسنیم امیر حامد در نشست خبری تئاتر شازده کوچولو که  با حضور عوامل سازنده این سریال در سالن اجتماعات خاتم الانبیاء رشت برگزار شد اظهار داشت: کتاب شازده کوچولو برای اجرا در تئاتر نوشته نشده است.

وی با بیان اینکه مردم با داستان شازده کوچولو خاطره‌های بسیاری دارند و برای آنها  یک حس نوستالوژی ایجاد می‌کند خاطرنشان کرد: از دیدگاه اجرایی با توجه به نوع نمایشنامه با مشکلاتی مواجه شدیم.

کارگردان تئاتر شازده کوچولو با اشاره به اینکه تغییراتی را در متن داستان شازده کوچولو برای اجرا  ایجاد کردیم عنوان داشت: نگاه جدیدی در متن داستان شازده کوچولو ایجاد شد و موضوعات امروزی در نمایشنامه گنجانده شده است.

حامد با بیان اینکه هشت بازیگر در این تئاتر حضور دارند خاطرنشان کرد: یکسال برای تعلیم هنرجویان جهت حضور در نمایش وقت گذاشته شد و به عنوان کارگردان این نمایشنامه مسایل زیادی را از بازیگران این تئاتر آموختم.

این کارگردان تئاتر با اشاره به اینکه امیدوارم که بازیگران خوبی وارد تئاتر استان گیلان شوند ابراز داشت: تئاتر استان گیلان از لحاظ نیروی انسانی فقیر است.

کارگردان تئاتر شازده کوچولو با بیان اینکه ورود دانشگاه‌های استان مرکزی در عرصه تئاتر تاثیر زیادی بر روی تئاتر این استان داشته است تصریح کرد: دانشگاه‌های گیلان نتوانستند بر روی تئاتر گیلان تاثیر بگذارد.

حامد با اشاره به اینکه هنرجویان با استعدادی در استان گیلان وجود دارند اما استعداد آنها ذاتی است بیان داشت: تئاتر در استان گیلان با علم روز  دنیا حرکت نکرده است.

کارگردان تئاتر شازده کوچولو با بیان اینکه بسیاری از استعدادهای تئاتر گیلان در شبکه باران به هدر رفتند اعلام کرد: فیلمنامه جدایی نادر از سیمین اگر به شبکه باران فرستاده می‌شد به طور حتم  این فیلمنامه را رد می‌کردند.

وی با اشاره به اینکه شبکه باران به شدت درگیر تبلیغات شده است اعلام کرد: در هر آموزشگاه بازیگری که یک نفر همه دروس را تدریس می‌کند به طور حتم در  آن آموزشگاه کلاهبرداری وجود دارد.

حامد با بیان اینکه نمایش خیابانی در شهر رشت نوپا است گفت:  کارهای اجرا شده در تئاتر خیابانی شهر رشت کارهای شاخصی نیستند اما نمی‌توانیم بگوییم که برگزاری تئاتر خیابانی در شهر رشت کار اشتباهی است.

کارگردان تئاتر شازده کوچولو با اشاره به اینکه بیشتر هنرمندان کارهای خیابانی با تجربه نیستند خاطرنشان کرد: تئاتر خیابانی محلی برای تجربه اندوزی هنرمندان است.

وی با بیان اینکه تئاتر شازده کوچولو از سوم تا یازدهم آبان از ساعت ۱۸:۳۰ روی صحنه می رود اظهار داشت: مهمان ویژه روز نخست این تئاتر فرهاد پاک‌سرشت هنرمند گیلانی تئاتر و سینما  است.

true
false
false
true

false