بسترهای اشتغال زایی خارج از سیستم دولتی ایجاد شود/ خانواده های ایثارگران باید احساس کنند که همگان توجه ویژه ای به آنها دارند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
بسترهای اشتغال زایی خارج از سیستم دولتی ایجاد شود/ خانواده های ایثارگران باید احساس کنند که همگان توجه ویژه ای به آنها دارند

پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان علی اصغر جمشیدنژاد روز یکشنبه در نشست با مسئولین ایثار گران دستگاه های اجرایی استان با توصیفی از ایثار گری افزود: ایثار گران طبقه ای از جامعه ما هستند که متعالی ترین باورها را دارند و نسبت به این باورهای شان جانفشانی می کنند تا کار بزرگی را انجام دهند و این اوج اخلاق است.

وی تصریح کرد: ما نباید نسبت به این اقشار که از بهترین ها هستند ناسپاسی و کم لطفی داشته باشیم؛ بنابراین در چارچوب قانون بایستی برای آنها کار انجام دهیم.

معاون استاندار گیلان با اشاره به مراحل تصویب یک قانون برای اجرا در دستگاه های اجرایی گفت: راهکارها بایستی در مجلس و شورای نگهبان به تصویب برسد و بعد دولت آنها را اجرا کند که در همین رابطه، سالیان سال برای تصویب قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران مقاومت می شد.

جمشیدنژاد ادامه داد: قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران در مقطعی از زمان مورد توجه قرار گرفت و در دولت یازدهم آیین نامه اجرایی آن تصویب و اکنون ابلاغ شده است؛ اما اگر مقررات وجود داشته باشد ولی متولی نداشته باشد، قانون معلق می ماند.

وی با تاکید بر ضرورت تسلط کامل بر قوانین مربوط به ایثارگران توسط مسئولان مربوطه افزود: قانون برنامه ششم و همچنین آیین نامه اجرایی مربوط به قانون جامع خدمات رسانی را مطالعه کنید و با آگاهی، تسلط کامل و بر اساس مقررات از حق ایثارگران در مقابل هر کسی که به هر دلیلی مانعی برای اجرای قوانین است دفاع کنید. وی افزود: اگر دستگاهی توجیه نیست حتما بایستی سلسله مراتب را پیگیری و مورد بررسی قرار دهیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: امروز نوبت ماست از حق کسانی که دست شان از دنیا کوتاه است اما بازماندگانی دارند و یا محدودیت هایی از جانفشانی های شان بوجود آمده است، دفاع کنیم و قوانین را به نفع آنها تعبیر و تفسیر کنیم.

جمشیدنژاد تصریح کرد: خانواده های ایثارگران باید احساس کنند که همگان توجه ویژه ای به آنها دارند؛ بنابراین اگر در جایی ضعفی وجود دارد، باید با افراد مقصر برخورد و در جایی که خوب عمل می کنند، نیز تشویق کنیم.

وی افزود: باید تعداد تشکل های ایثارگران در استان افزایش یابد و برای احقاق حقوق شان پیگیری کنیم تا بتواند اثر گذار باشد.

معاون استاندار گیلان به دغدغه اشتغال خانواده های ایثار گران نیز اشاره و بیان کرد: اشتغال یک دغدغه عمومی جامعه است؛ اما بایستی توجه داشته باشیم که دولت برای چابک شدن در هر دوره استخدامی محدودتر می شود و ظرفیت امکان اشتغال همه در سیستم دولتی  امکانپذیر نیست.

جمشیدنژاد تصریح کرد: بدلیل سیاست های خاصی که  اوایل انقلاب اعمال شده با جمعیت زیادی در دهه ۶۰ روبرو شدیم که امروز ما با ید پاسخگوی اشتغال آنها باشیم.

وی افزود: اگر همه سازمان ها و ادارات لشکری و کشوری استخدام های شان را انجام بدهند، بازهم پاسخگوی این جمعیت نیست؛ از اینرو دولت بسترهایی در خارج از سیستم دولتی در بخش های تولیدی و اقتصادی جهت اشتغال فراهم می کند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان گفت: درصورت استفاده مطلوب از این بسترها، این اشتغالزایی می تواند به مراتب از اشتغال دولتی موفق تر باشد.

جمشیدنژاد ادامه داد: ما براساس وظیفه مان بایستی به ایثار گران در بخش های مختلف از جمله در زمینه های تحصیلی ، زندگی و اشتغال مشورت دهیم و آنها را برای برخورداری از بهترین ها هدایت کنیم.

وی در ادامه با تاکید براینکه بازدید ها  از خانواده شهدا، ایثارگران و ازادگان باید بیشتر شود، گفت: بازدیدها نباید منحصر به خانواده خاصی از شهدا، ایثارگران و آزادگان شود هر چند که قطعا این عزیزان از منزلت بالایی برخوردار هستند، ولی همه آحاد این اقشار بایستی مورد توجه قرار بگیرند.

 

true
برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false