برگزاری ۳۰۰ عنوان برنامه در گیلان به مناسبت هفته ملی کودک
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  دوشنبه - ۵ خرداد - ۱۳۹۹  
true
true
برگزاری ۳۰۰ عنوان برنامه در گیلان به مناسبت هفته ملی کودک

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد و به نقل از ایرنا؛ اسفندیار ضیائی اظهار داشت: ویژه برنامه های هفته ملی و روز جهانی کودک با شعار آینده را باید ساخت، از ۱۳ تا ۱۹ مهرماه در استان گیلان برگزار می شود.

وی با بیان این که باورهای دینی ، آموزه های عاشورایی و فعالیت های کودک محور، نقطه محوری برنامه های این ایام به شمار می رود، افزود: فراهم سازی فضای با نشاط در سایه همراه سازی کودکان، ایجاد وحدت رویه و انتقال آموزه های دینی به مخاطبان از جمله اهداف فعالیت ها و برنامه های هفته ملی کودک است.

وی با تشریح برنامه های هفته ملی کودک در گیلان خاطر نشان کرد: عضویت رایگان کودکان در مراکز کانون پرورش فکری، برگزاری ویژه برنامه روز جهانی کودک با عنوان لبخند مهر،  رونمایی از عروسک های بومی استان ، برپایی نمایشگاه هنر های تجسمی با عنوان به رنگ هنر، برگزاری جشنواره استانی قصه گویی و  ویژه برنامه شمیم شادی برای کودکان با نیازهای ویژه از جمله این برنامه ها است.

ضیائی بیان داشت: برپایی نمایشگاه دستاورد های کودکان و مربیان، اهدای کتاب و بسته های فرهنگی به آینده سازان، تجلیل از فرزندان شهدای مدافع حرم، اجرای ویژه برنامه رقیه جان دوستت دارم، برپایی همایش همیاران پلیس، برپایی کارگاه های آموزشی با مشارکت دستگاه ها و نهاد های همراه و دیدار کودکان با مسوولان در مرکز استان و شهرستان ها، از دیگر برنامه های هفته ملی کودک در گیلان است.

وی اظهار داشت: اعزام قصه گویان به مدارس و مهدهای کودک، اجرای ویژه برنامه یک کتاب، یک قصه، نمایش فیلم های کودک محور، عیادت از کودکان بستری در بیمارستان، برگزاری مهرواره بومی محلی و بازدید رایگان کودکان از موزه ها و بناهای تاریخی ، دلجویی از کودکان بی سرپرست و بدسرپرست بخشی از ۳۰۰ عنوان برنامه هفته ملی و روز جهانی کودک با همراهی دستگاه ها و نهادهای فعال در استان گیلان است.

بیش از ۵۰ هزار کودک و نوجوان در مراکز ۳۱ گانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان عضو هستند.

۱۳ تا ۱۹ مهرماه به ترتیب با عناوین (کودکان با نیازهای ویژه، فرصت‌های برابر)، (کودک، آموزش، سلامت و ایمنی)، (کودک، محیط زیست، میراث فرهنگی و گردشگری)، (کودک، صلح، بازی و نشاط) ، (کودک، رسانه و ارتباطات)، (کودک، کتاب و فرهنگ مطالعه) و  (کودک، خانواده و سبک زندگی ایرانی) هفته ملی کودک است.

true
true
false
true

false