برگزاری گلریزان به منظور حمایت از زنان زندانی با جرائم غیرعمد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۷ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
برگزاری گلریزان به منظور حمایت از زنان زندانی با جرائم غیرعمد

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛ امور بانوان استانداری با کمک فرمانداری رشت، سازمانهای مردم نهاد و رسانه ها و اصحاب فرهنگ و هنر ، موسسه خیریه و ستاد دیه پویشی را با عنوان پویش مهربانی برای کمک به این زنان زندانی غیرعمد به راه انداخته تا آنان را از پشت میله های زندان به خانه و نزد فرزندانشان باز گرداند.
مونا ابرو فراخ معاون عمرانی فرمانداری رشت پیش از ظهر امروز در جلسه کارگروه امور بانوان و خانواده فرمانداری رشت با اشاره به جایگاه زن در اسلام گفت: وجود زن در جامعه سبب رشد و تعالی در جامعه می‌شود و همچنین پایه و بنیان خانواده با حضور زن است که شکل می‌گیرد. وی اظهار داشت: گرچه فقط چهار درصد زندانیان ما را زنان تشکیل می‌دهند اما با توجه به نقش مهم زن ،خانواده بدون حضور مادر دچار گسیختگی می‌شود.
معاون عمرانی فرمانداری رشت افزود: زن وقتی وارد زندان می شود از طرف همسر و خانواده طرد و دچار آسیب می شود و ازدواج مجدد همسرانشان هم زندگی فرزندانشان را سخت تر می کند.وی با بیان اینکه متاسفانه در جامعه شاهد زنانی هستیم که به جرایم غیر عمد در زندان هستند که بیشتر در رده سنی ۱۸ تا ۵۰سال هستند تصریح کرد: در جامعه ما ۴ درصد زندانیان را زنان تشکیل می دهند و باید کاری کنیم که این مقدار اندک هم را نداشته باشیم.
ابروفراخ با بیان اینکه بسیاری از زنان که به زندان می افتد از خانواده خود ترد می‌شوند گفت: در چنین خانواده هایی فرزندان آنها بیشترین آسیب را می‌بینند دچار سردرگمی می‌شوند.
معاون عمرانی فرمانداری رشت افزود: نگرانی دیگر ما وضعیت زنان زندانی بعد از آزاد شدن بود که در تلاشیم تا پس از آزادسازی این زندانیان زن جرایم غیرعمد بتوانیم در این زمینه نیز کار مثبتی انجام دهیم. وی با بیان این که پویش مهربانی گلریزانی را در روز چهارشنبه ۱۵ شهریور در سالن پرورش فکری کودکان ترتیب داده که امیدواریم بتواند به آزادسازی این زنان کمک کند.

در ادامه:

کامران زاده رییس ستاد دیه گیلان با اشاره به وجود ۳۱ زن زندانی جرایم غیرعمد که برخی با اطفال شیرخواره شان در زندان هستند گفت: ۸۰۰ زندانی مرد و زن جرایم غیرعمد سال گذشته با کمک خیرین از طریق ستاد دیه از زندانهای گیلان آزاد شدند.
حمید کامران زاده میزان جرائم این تعداد را ۴۲ میلیارد تومان عنوان و تصریح کرد : با همکاری شاکیان توانستیم ۱۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان را بخشش بگیریم .
به گفته وی همچنین علاوه بر تأمین بخشی از این بدهی توسط بیمه‌ها، ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان توسط صندوق‌های کمک‌کننده تأمین و مابقی توسط کمک‌های مردمی توسط ستاد دیه پرداخت شد. وی با اشاره به سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان مبلغ محکومیت زندانیان زن جرایم غیرعمد گیلان گفت: روز چهارشنبه منتظر حضور خیرین در گلریزان هستیم و از فردای آن دنبال آزادسازی زندانیان خواهیم بود.
رئیس ستاد دیه استان گیلان با اعلام شماره‌حساب برای خیرین گیلانی گفت: شماره ‌حساب ۵۴۹۶۲۳۱۲۵ ستاد دیه نزد بانک کشاورزی مختص آزادی زنان زندانی با جرائم غیر عمد گشایش یافته است..
تنی چند از هنرمندان خوب گیلانی نیز به پویش کمک به زندانیان زن جرایم غیرعمد پیوسته اند.
چشم امید این زنان و فرزندان بی گناهشان که نه از روی قصد و قرض که برای یک اشتباه خود به زندان افتاده اند به دست هر یک از ما است هر کس به اندازه توان خود همت کند.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false