برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان در حوزه گردشگری
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان در حوزه گردشگری

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد؛  دکتر مصطفی سالاری در این نشست که صبح امروز در سالن شهید انصاری استانداری برگزار شد، گردشگری را محور اصلی و مهم توسعه استان برشمرد و افزود: باید از تمامی ظرفیت های استان در جهت توسعه بخش گردشگری بهره گیریم.

استاندار گیلان با بیان اینکه رویکردی که در بخش گردشگری استان برآن تأکید داریم رویکردی متناسب با ظرفیت و استعداد گیلان است افزود: برنامه‌ریزی در نظر گرفته شده در بخش گردشگری بیشتر در جهت رونق اقتصادی ، اشتغالزایی و استفاده از مواهب طبیعی است .

وی بر ضرورت بررسی و تعیین دقیق نقاط گردشگری و همچنین مدون کردن فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان در این بخش تأکید کرد و افزود: باید با مشخص کردن فرصت‌های گردشگری و معرفی آن به سرمایه‌گذاران زمینه توسعه این بخش را فراهم  کنیم .

استاندار گیلان با اشاره به دیدار خود با معاون اول رئیس جمهور از قول مساعد دکتر جهانگیری جهت افزایش ۲۰۰ میلیارد تومانی تسیهلات اشتغالزایی روستایی در بخش گردشگری استان خبر داد و افزود: شرایط خوبی در بخش توسعه گردشگری استان فراهم گردیده که باید از این ظرفیت به نحو مطلوب بهره گیریم .

استاندار گیلان از برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان در حوزه گردشگری در اردیبهشت ماه سال آینده خبر داد و افزود : با شناسایی و معرفی فرصت‌های گردشگری در جهت جذب سرمایه‌گذاران و اختصاص اعتبارات برای احداث زیرساخت‌های لازم این بخش تلاش کنید .

دکتر سالاری بر لزوم تهیه کتابچه‌ای از فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان در بخش گردشگری تأکید کرد و افزود: تسهیلات اشتغالزایی روستایی در حوزه‌هایی اختصاص داده شود که درآمدزایی برای مردم در پی داشته باشد

دکتر سالاری همچنین بر لزوم مشخص نمودن قابلیت‌های بوم گردی در مناطق مختلف استان تاکید کرد و افزود : باتوجه به استعداد گردش‌پذیری روستاها، می توان  تعداد واحدهای بوم‌گردی قابل ساخت را مشخص نمود.

وی توسعه گردشگری را موجب رونق استان، توسعه اشتغالزایی و همچنین حفاظت از محیط زیست دانست و افزود: در تالاب و آب‌بندان‌های بزرگ می‌توان تسهیلاتی را برای ساخت سازهای خدماتی و پذیرایی شناور ، اختصاص داد.

وی تصریح کرد : استاندار گیلان از اختصاص چهارشنبه هر هفته صرفاً به مباحث گردشگری خبر داد و افزود: بخش اعظمی از مشکلات اشتغال استان تنها با توجه به بخش گردشگری می‌توان حل کرد.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت گردشگری کشاورزی در روستا ها اظهار داشت: با بهره‌گیری از ظرفیت های کشاورزی روستایی و پیوند زدن آن به گردشگری می توان زمینه توسعه این بخش را فراهم کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان همچنین توسعه گردشگری دریایی را از اولویت‌های مهم استان برشمرد و افزود: نقاط مستعد در جهت توسعه گردشگری و گشت‌های دریایی شناسایی و معرفی شود.

وی اظهار داشت : خود را در جهت ایجاد فرصت شغلی برای مردم مسئول بدانیم.

 

 

true
برچسب ها : ,
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false