. برگزاری نشست ستاد جام باشگاه‌ها و پایتخت کتاب ایران در گیلان
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  شنبه - ۴ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
برگزاری نشست ستاد جام باشگاه‌ها و پایتخت کتاب ایران در گیلان

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ این نشست با حضور معاون امور فرهنگی و رسانه این اداره‌کل و جمعی از کارشناسان فرهنگی و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی استان و با هدف تبادل نظر و ارائه طریق در خصوص پیشبرد اهداف جام باشگاه‌های کتاب و کتابخوانی و پایتخت کتاب ایران در گیلان برگزار شد.

طرح پایتخت کتاب ایران عنوانی است که هر سال به یک شهر شرکت کننده که بر اساس نظر هیئت داوران، بهترین برنامه را برای ترویج کتابخوانی ارائه کرده باشند، اعطا می‌شود.

در این نشست اقدامات انجام شده در روستاها و پشتیبانی از پیشنهادهای ابتکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی در روستاها و معرفی فعالیت‌های فرهنگی و ترویجی مرتبط با کتابخوانی که با مشارکت مردم ودستگاه‌های فعال در روستاها انجام می‌شود مورد بحث قرار گرفت.

ترویج کتابخوانی،  کمک به افزایش سرانه مطاله بین کودکان و نوجوانان، ارتباط بین اهل قلم و کودکان و نوجوانان، عادت دادن دانش آموزان برای مراجعه به کتابفروشی‌ها، کمک به توسعه پایدار فرهنگی و اجتماعی محور شهرها، انسجام‌بخشی به فعالیت‌های فرهنگی در شهرها با محوریت کتاب و کتابخوانی از جمله مباحث مطروحه در این نشست بود.

همچنین در نشست مذکور؛ کشف، جذب، ساماندهی و بهره گیری از امکانات و ظرفیت‌های محلی و بومی برای ترویج کتابخوانی؛ کمک به گسترش تبلیغ و معرفی کتاب؛ طراحی برنامه‌های جذاب و مردم‌پسند در حوزه کتاب؛ فرهنگی‌تر کردن فضای بخش‌های مختلف صنعتی، اقتصادی و…؛ حمایت از ایده‌های نو و ابتکاری در حوزه کتاب و تقویت برنامه‌ریزی و نگاه به آینده مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

true
false
false
true

false