. برپایی بیش از ۱۰۰ نمایشگاه کتاب در گیلان/ ۳۰۰ فیلم کوتاه رونمایی شد
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  سه شنبه - ۳۱ اردیبهشت - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
برپایی بیش از ۱۰۰ نمایشگاه کتاب در گیلان/ ۳۰۰ فیلم کوتاه رونمایی شد

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ فیروز فاضلی به فعالیت‌های متعدد فرهنگی و هنری استان در طول یک‌سال اخیر اشاره کرد و گفت: اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی دارای دو وظیفه نظارتی و حمایتی بوده و بر تنظیم فعالیت‌های فرهنگی، هنری و سینمایی توجه دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ادامه داد: بخش نظارتی مرتبط با نظارت بر رسانه‌ها و وسایل ارتباط جمعی محصولات سمعی و بصری اینترنت و فضای مجازی است.

وی تصریح کرد: در بخش حمایتی نیز این اداره‌کل از هر کار فرهنگی که در این بخش صورت می‌گیرد، حمایت می‌کند.

فاضلی با تشریح فعالیت‎های فرهنگی و هنری یک‌سال اخبر اظهار داشت: طی این مدت بالغ بر ٢٠٠ نمایش صحنه‌ای و خیابانی با بیش از یک هزار و ٢٠٠ بار اجرا شده است.

وی با اشاره به برگزاری بالغ بر ٣٠٠ کنسرت موسیقی صحنه‌ای اعم از پاپ و سنتی که با استقبال بیش از ١۴٠ هزار مخاطب مواجه شد، افزود: همچنین در این بازه زمانی ٧٠٠ برنامه هنری شامل جنگ شادی، جشن اعیاد و مناسبت‌ها، سوگواره و غیره برگزار شده است.

به گفته فاضلی، برگزاری بیش از یکصد نمایشگاه کتاب و جلسات متعدد رونمایی کتاب و آثار هنری، اکران بالغ بر ٧٠ فیلم سینمایی با استقبال بیش از ٣۵٠ هزار نفری تماشاگران و اکران بیش از ٣٠٠ فیلم کوتاه همراه با جلسات نقد و بررسی با حضور عوامل فیلم از دیگر اقدامات انجام شده طی این مدت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان با اشاره به تولیدات هنری استان بیان کرد: ١٧٧ عنوان نمایش شامل صحنه‌ای و خیابانی و ٧٠ عنوان فیلم کوتاه، مستند و ویدئویی طی ٩ ماهه سال جاری توسط هنرمندان گیلانی در استان تولید شده است.

true
false
false
true

false