. برند سازی برنج گیلان در مسیر توسعه
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  پنج شنبه - ۲ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
برند سازی برنج گیلان در مسیر توسعه

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ جوادزاده افزود: به طور میانگین سالانه یک میلیون و صد هزار تن شلتوک در گیلان تولید می‌شود که در ۱۵۰۰ کارخانه برنجکوبی به ۷۵۰هزار تن برنج سفید تبدیل می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر بخش عمده برنج‌های سفید گیلان به صورت فله‌ای به بازار عرضه می شود افزود: یکی از معایب عرضه برنج به صورت فله این است که برخی از دلالان برنج‌های بی‌کیفیت و با درصد خرد بالا را با برنج های با کیفیت مخلوط کرده و با این کار مرغوبیت برنج گیلان را کاهش می دهند.

جوادزاده ادامه داد: با برندسازی و بسته بندی برنج گیلان و عرضه این محصول به صورت شکیل از کاهش اعتبار این محصول نزد مصرف‌کننده جلوگیری می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: وقتی که برنج گیلان به صورت بسته‌بندی و با برند مشخص وارد بازار می‌شود، مشتریان نیز از مزرعه، کارخانه و محل بسته‌بندی برنجی که خریداری می‌کنند، مطلع می‌شوند و با اطمینان بهتری از خرید این محصول خوش طعم لذت می‌برند.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به اینکه برنج‌های بسته‌بندی شده قابل ردیابی هستند تصریح کرد: با برندسازی، برنج گیلان با اصالت واقعی‌اش به دست مصرف کننده می‌رسد.

جوادزاده یکی دیگر از مزایای مهم برندسازی برنج گیلان را کوتاه شدن دست دلالان برنج از این محصول در بازار عنوان کرد و گفت: دلالان همواره با دخالت در کیفیت برنج هم به تولیدکننده و هم به مصرف‌کننده ضرر می رسانند، ضمن اینکه موجب افزایش قیمت این محصول در بازار نیز می‌شوند.

وی افزود: با برندسازی برنج بازارهای جدید برای برنج گیلان کسب خواهد شد و اعتماد مصرف‌کنندگان برای مصرف این محصول سالم و باکیفیت بیشتر خواهد شد.

جوادزاده با بیان اینکه از ۱۵۰۰کارخانه شالیکوبی گیلان تاکنون بالغ بر ۴۱۰واحد بازسازی شده‌اند، اظهار کرد: با تجهیز و نوسازی این واحدها از ضایعات ۲۵هزار تن برنج استان جلوگیری شده است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۱۰ کارخانه شالکوبی گیلان امکان طرح توسعه برای بسته‌بندی برنج را دارند که پیشرفت فیزیکی اغلب طرح‌های توسعه این کارخانه‌ها در حال حاضر بیش از ۶۰درصد است و پس از به بهره برداری رسیدن این طرح های توسعه شاهد خواهیم بود بیش از ۳۰درصد برنج گیلان به صورت بسته بندی وارد بازارها شود.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان از تحول چشمگیر برندسازی برنج گیلان طی دو سال آینده خبر داد و گفت: برنامه داریم در فاز اول بسته‌بندی صدهزار تن برنج گیلان انجام شود

true
false
false
true

false