بررسی راهکارهای پیشگیری از تغییر کاربری اراضی
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  جمعه - ۲۲ آذر - ۱۳۹۸  
true
true
بررسی راهکارهای پیشگیری از تغییر کاربری اراضی

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ رییس کل دادگستری در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی با بیان اینکه متاسفانه در استان های شمالی به ویژه گیلان تغییر کاربری ها و تخریب اراضی کشاورزی به چالش جدی تبدیل شده است گفت : این امر در سال های اخیر به دلیل مهاجرت هموطنان به گیلان بیشتر شده است.

احمد سیاوش پور با اشاره به اینکه دستگاه های متولی اولین خسارت زننده به اراضی ملی هستند افزود : اگراین دستگاه ها به مقوله پیشگیری توجه کرده و این مشکل را در ابتدا ی کارحل کنند شاهد این همه خسارت به انفال و اراضی ملی و کشاورزی نخواهیم بود.
وی با انتقاد از اجرایی نشدن پرونده هایی که حکم اجرا برای آنها صادر شده است گفت : دلیل عدم اجرای این احکام چیست و باید این قضیه مورد بررسی قرار گیرد. 
وی گفت : برای حفظ و بازگرداندن بیت المال باید بر مدار قانون و با خدمت صادقانه حرکت کنیم و در این راه از از دست دادن سمت و مقام واهمه نداشته باشیم.
رییس سازمان جهاد کشاورزی و بنیاد مسکن گیلان هم گزارشی از آخرین وضعیت ساخت و سازها ی مجاز و غیر مجاز ارائه کردند.
 احمد آقایی معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان هم گفت : پارسال ۱۵۰ هکتار از زمین های زراعی و باغی تغییر کاربری داده  شد که با ادامه این روند در سال های آینده چیزی از اراضی کشاورزی در گیلان باقی نخواهد ماند.
رییس سازمان جهاد کشاورزی گیلان‌ هم گزارشی از روند تغییر کاربری ها در استان داد و گفت : هم‌اکنون ۲۴۴ پرونده در خصوص تغییر کاربری های غیز مجاز جهاد کشاورزی در گیلان موجود است که ۱۳۹ پرونده در حال پیگیری است.
علی درجانی افزود : با برنامه ریزی های صورت گرفته از تغییر کاربری ۱۶۴ هکتار از اراضی کشاورزی گیلان در سال ۹۷ پیشگیری شده است.
محمد اکبرزاده مدیر کل بنیاد مسکن ‌گیلان ‌هم گفت : در روستاهایی که طرح هادی در  آنها اجرا می شود متاسفانه شاهد تغییر کاربری غیر مجاز هستیم که باید با اهرم قانون و تصمیم گیری های قانونی جلوی این مشکل گرفته شود.

true
true
false
true

false