برای انتقال ارزشهای فرهنگ ایثار و شهادت می بایست با زبان و ادبیات جامعه هدف با او سخن گفت
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
برای انتقال ارزشهای فرهنگ ایثار و شهادت می بایست با زبان و ادبیات جامعه هدف با او سخن گفت

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی گیل سداد: یونس رنجکش در جلسه‌ ستاد هماهنگی بزرگداشت روز شهید و کارگروه ستاد معین و بررسی وضعیت گلزار های شهدای آستارا اضافه کرد: چگونگی انتقال مفاهیم و ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس برای کسانی که این دوران ها را درک نکرده اند نقش مهمی در معرفی هدف گذاری ها و اثربخشی آن دارد.

وی ادامه داد: ما امروز نمی‌توانیم با روشهای که برای نسل حاضر در دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامی که شاهد ایثارگری ها و جانفشانی ها بودند، با آن دوران ارتباط عاطفی داشتند مانند نسل جدیدی که آن روزگاران را درک نکرده‌اند به یک گونه برخورد کنیم .

وی اضافه کرد: در اجرای برنامه ها و برنامه سازی های مرتبط با انتقال ارزشهای نظام و فرهنگ ایثار و شهادت که همواره از ضرورت‌های جامعه است باید با شیوه‌هایی که با ذائقه مخاطبین سازگار و پذیرای آنان باشد عمل کنیم.

وی گفت: این روش‌ها بسیار حساس است و باید با کار کارشناسی انجام گیرد زیرا می‌خواهیم تاریخ و ارزشهای تاریخی دورانی را برای نسل جدید روایت کنیم که از نزدیک آن را درک نکرده است.

به گفته فرماندار آستارا دستگاه‌های مسئول باید متناسب با شرایط زمانی امکانات بهره‌مندی از و شخصیت‌های بانفوذ بتوانند در انتقال مفاهیم ارزشی جامعه گام بردارند.

 وی ادامه داد: همه ما نسبت به آینده کشور و نسل فردای این جامعه مسئول هستیم و باید دستاوردهای نظام اسلامی و آرمان‌های امام راحل و شهدایی که برای امنیت پایدار کشور و مردم ایثارگری کردن به خوبی آن را منتقل کنیم.

 رنجکش همچنین با تاکید بر ضرورت توجه به گلزارهای شهدا و بهسازی آنها توسط دستگاه‌های مسئول و همچنین حفظ و نگهداری آنها خواستار دقت نظر در این زمینه شد.

وی همچنین خواستار توجه به خانواده جامعه ایثارگران و سرکشی به آنها و پاسخگویی منطقی به مطالبات این قشر شد و افزود: هرچند که خانواده های شاهدهرگز برای منافع خود را نه حرفی می زنند و نه مطالبه‌ای دارند اما مسئولان شهرستان باید با سرکشی به موقع به آنها در رسیدگی به امورات این یادگاران شهدا و جامعه ایثارگری تلاش کنند.

حجت الاسلام و المسلمین حافظ نیا امام جمعه آستارا هم در این جلسه بر ضرورت توجه به فرهنگ ایثار و شهادت و خانواده ایثارگران و شاهد تاکید و خواستار رسیدگی مسئولان در این زمینه شد واز پیگیری‌های فرماندار آستارا نیز تقدیر کرد.

 در ادامه جلسه در خصوص رفع برخی مشکلات برنامه ریزی های روز شهدا بنیاد شهید نیز در ۲۲ اسفندماه تصمیمات اتخاذ گردید.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false