بدهی‌های کارگران شهر رشت به زودی پرداخت می‌شود/ با کمبود بودجه روبرو هستیم
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true
true

روی خط اخبار

true
    امروز  یکشنبه - ۸ خرداد - ۱۴۰۱  
true
true
بدهی‌های کارگران شهر رشت به زودی پرداخت می‌شود/ با کمبود بودجه روبرو هستیم

به گزارش گیل سداد احمد رمضانپور نرگسی، عضو شورای اسلامی شهر رشت در مورد عدم پرداخت معوقات کارگران شهرداری رشت، به خبرنگار ایلنا می‌گوید: حال شهر رشت خوب نیست و هرچه به جلو حرکت می‌کنیم با مشکلات بیشتری روبه‌رو می‌شویم. عدم پرداخت به موقع مطالبات شرکت‌های پیمانکاری توسط شهرداری باعث شده تا برخی کارگران این سازمان چند ماه حقوق خود را دریافت نکنند و به همین دلیل صدای اعتراض آنها به گوش می‌رسد.

وی ادامه می‌دهد: ما با همکاری اعضای شورای شهر و همچنین شهردار جدید رشت که کاملا با شورا هم سو است برنامه‌هایی داریم تا چنین مشکلاتی به سرعت برطرف شود.

شهردار سابق رشت در مورد کارمندان و کارگرانی که بیش از ظرفیت جذب این سازمان شده‌اند اضافه می‌کند: سازمان شهرداری رشت نیاز به ۲۰۰۰ هزار نیرو دارد که در حال حاضر ۶۰۰۰ نیرو در این سازمان مشغول به‌کار هستند. این موضوع نشان می‌دهد که عدم پرداخت به موقع حقوق به کارمندان و کارگران شهرداری رشت کاملا طبیعی است زیرا ورودی‌ها و خروجی‌ها باهم در تداخل است.

وی در مورد منابع درآمد شهرداری رشت می‌گوید: یکی از حوزه‌های درآمدی شهرداری شهر رشت از راه دریافت عوارض است که به دلایل نامشخص برای دریافت آن سال‌ها مکث می‌کنند. ما می‌توانیم با دریافت این عوارض، در رشت که با چالش بیکاری روبه‌رو است ایجاد اشتغال کنیم و بدهی‌ها را به کارگران پرداخت کنیم.

عضو مجلس ششم شورای اسلامی در مورد بدهی‌های سازمان شهرداری رشت ادامه می‌دهد: در حال حاضر شهرداری رشت نزدیک به ۸۰۰ میلیارد تومان بدهی دارد. باید توجه داشت که این میزان بدهی در حالی است که شهرداری درآمدی ندارد.

رمضانپور نرگسی در خصوص دیگر مشکلات رشت اضافه می‌کند: برای بودجه سال ۹۶ شهر رشت، ۹۰۰ میلیارد تومان در نظر گرفته بودند که در شش ماه نخست سال جاری ۱۷۱ میلیارد تومان وصولی داشته‌ایم، که این مبلغ حداقل باید به پانصد میلیارد تومان می‌رسید. این موضوع نشان دهنده این است که حال شهر رشت خوب نیست.

عضو شورای اسلامی  شهر رشت در شورای شهر در پایان می‌گوید: ما همه تلاش خود را می‌کنیم تا با تکیه بر پشوانه و رای بالای مردم و همچنین کسب تجربه از اشتباهات سال‌های گذشته شهری بدون بیکاری، ترافیک، آسیب‌های اجتماعی و …  داشته باشیم و با تلاش همه اعضا و با محوریت شهردار رشت به زودی برخی مشکلات مانده حقوق‌های معوقه کارگران شهرداری را پرداخت کنیم.

true
true
false
true

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد


false