. بخشداران در پیگیری بحث تسهیلات اشتغال زایی، پیگیر،دقیق و جزیی نگر باشند
×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

true

روی خط اخبار

true
    امروز  چهارشنبه - ۱ خرداد - ۱۳۹۸  
it is true
false
true
بخشداران در پیگیری بحث تسهیلات اشتغال زایی، پیگیر،دقیق و جزیی نگر باشند

به گزارش پایگاه خبری_تحلیلی گیل سداد؛ دکتر میرشمس مومنی زاده ، فرماندار شهرستان رشت در جلسه کارگروه اشتغال هدف از تشکیل کارگروه اشتغال را رونق اشتغال در شهرستان دانسته و اظهار داشت:  لازمه ی تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان راهبرد اساسی نظام و دولت و بهبود معیشت مردم و ایجاد فرصت های شغلی ، توزیع  عادلانه و بموقع تسهیلاتی است که دولت اختصاص داده است.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به اینکه تسهیلات باید به نفع تولید و سرمایه گذاری جذب گردد،  خاطر نشان کرد: رونق سرمایه گذاری و حمایت از تولید کننده در شرایط دشوار اقتصادی کنونی،  برای دولت، استانداری و فرمانداری بسیار حائز اهمیت بوده و به طور جدی پیگیر عملکرد دستگاه ها و بانک ها در این بخش هستیم.
وی با تاکید بر ضرورت اهتمام دستگاه ها و بانک های عامل در جذب و پرداخت تسهیلات اشتغال زایی ضمن قدردانی از دستگاه ها و بانک های موفق ، تصریح نمود: پیشرفت دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها هر هفته بررسی شده و از دستگاه ها و بانک های برتر در جلسه آینده اشتغال شهرستان رشت با لوح سپاس،  قدردانی خواهد شد.
دکتر مومنی زاده همچنین افزود:  هیچ توجیهی از دستگاه ها و بانک های عامل ولو بانک های خصوصی که در مقایسه با ماه پیش ، دارای عملکردی مطلوب در امر پرداخت تسهیلات نیستند ، پذیرفته نبوده و دستگاه ها و بانک های ضعیف در این بخش معرفی می شوند.
وی با تاکید برلزوم اهتمام جدی بخشداران، جزیی نگری، نکته بینی و عملکرد کارشناسی شده در رابطه با موارد مربوط به تسهیلات اشتغال زایی، گفت:  بخشداران باید در پیگیری مسائل بخش با مدیران استان و شهرستان ارتباط برقرار کرده و در این زمینه هیچ گونه ممانعتی برای آنها وجود نداشته ؛ بلکه یکی از شاخص های مثبت در ارزیابی عملکرد بخشداران خواهد بود.
وی با اشاره به دستگاه‌ها و بانک‌هایی که در جذب اعتبار حائز رتبه ی نخست گردیده اند ، تصریح نمود: در اشتغال روستایی، بانک توسعه و تعاون پرداخت ۱۳۰ درصدی داشته و جهاد کشاورزی با جذب ۱۹ میلیارد تومان، معادل ۳۷ درصد را از آن خود کرد.
دکتر میرشمس مومنی زاده همچنین افزود: در بخش اشتغال فراگیر بانک سپه ۱۰ میلیارد و ۱۲۰ میلیون تومان جذب اعتبار، معادل ۸۱ درصد داشته ، صنعت، معدن و تجارت توانست ۱۹ درصد جذب اعتبار داشته و همچنین میراث فرهنگی و گردشگری نیز از لحاظ معرفی تعداد طرح ها ، بالاترین رتبه در دستگاه‌ها را دارد.
وی با بیان اینکه سهم شهرستان رشت در اشتغال روستایی، ۹۳ میلیارد و ۸۵۳ میلیون تومان است ، گفت: تاکنون در بخش روستایی ۲۳۷ میلیارد و ۵۱۷ میلیون تومان طرح به بانک‌ها معرفی شد که در مرحله اول ۵۲ میلیارد و ۹۳۴ میلیون تومان اختصاص داده شد و ۴ بانک عامل شامل توسعه و تعاون، پست بانک، جهاد کشاورزی و صندوق کارآفرینی امید برای پرداخت اشتغال روستایی در نظر گرفته شده اند.
وی همچنین بیان داشت: تاکنون در بخش اشتغال روستایی طرح ها در مجموع به مبلغ ۴۱ میلیارد و ۲۴۸ میلیون تومان منتج به قرارداد شده که ۳۶ میلیارد و ۱۸ میلیون تومان پرداخت انجام گرفته است.

true
false
false
true

false